A rezsibiztos utánajárt, mennyivel fizetnek többet a németek a gázért és az áramért (VIDEÓ)

2025. április 03. 16:35

Németh Szilárd megbeszélést folytatott a a Német Ipartestületek Országos Szövetségének elnökével is.

2025. április 03. 16:35
null

Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, Németh Szilárd, a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos európai „rezsikörútra” indult még a múlt héten, hogy kiderítse, hol mennyit fizetnek az áramért és a gázért. 

Csütörtökön Németországból jelentkezett be közösségi oldalán, és a közzétett videóban rámutatott arra, hogy 

a német háztartások az áramért négy és félszer, a gázért pedig ötször annyit fizetnek, mint a magyarok.

Németh Szilárd összeállításában arról beszélt: Németország Európa legerősebb és legnagyobb gazdasága, de az energiapolitikájukat évekkel ezelőtt elrontották, és azóta is folyamatosan csak rontanak rajta. Az atomerőműveket mind bezárták, és azt mondták, hogy majd szélerőművekkel oldják meg az ipar energiaellátását. Ez nem sikerült, de közben a szankciós politikába is „teljes erővel beálltak” – fogalmazott.

Hasonló kihívások

A videóban a Német Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke úgy fogalmazott, hogy Németh Szilárddal jó és érdekes megbeszélést folytatott az energiaárakról és a rezsihelyzetről. A két országban a különbségek mellett hasonló kihívások is vannak – mondta Jörg Dittrich, aki szerint a technológiasemlegességet meg kell tartani, de legalábbis törekedni kell rá.

Németh Szilárd hozzáfűzte: 

a megbeszélésen világossá vált, hogy a hazai és a németországi árak közötti eltérés oka a magyar rezsicsökkentés.

A videóhoz fűzött bejegyzésében Németh Szilárd azt írta, a magyar rezsicsökkentés kulcsa az egyetemes szolgáltatás fenntartása, Paks II megépítése és az orosz energiahordozók szankciójának elutasítása.

MTI/Mandiner

A vonatkozó bejegyzést alább tekintheti meg:

Nyitókép: Németh Szilárd Facebook-oldala

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Ezt is ajánljuk a témában

 

 

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tompika-2
2025. április 04. 10:03
És pontosan annyival is keresnek többet.
zsocc44
2025. április 03. 19:20
Azért az izgalmas, sőt bájos, hogy egy tanítóképzőt végzett beszélő csülkös pacal az energiáról értekezik. Kb annyira hiteles, mint a majdnem érettségizett Bärbock és a bölcsész Habeck szakértelme ezen a területen. Magyaroszágon kb 10 cent egy kWh áram, Németországban 26-28 cent. A kilojoule hasonlította a köbméterhez vagy a kW-ot a dioptriahoz? Szánalmas, mert mondjuk 3x magasabb az áram, de minden más azonos árban van. A fizetés…
falcatus-2
2025. április 03. 18:42
Az új német atomtörvény szerint az üzemeltetőknek max. 2,5 milliárd euró kárig kell fedezetet nyújtaniuk, ez mindössze 0,002 része az okozható tényleges kárnak. Amennyiben a teljes rizikó fedezetét az állam helyett az üzemeltetőknek kellene biztosítaniuk, akkor az így előállított áram árát min. 21,5-50 eurocenttel kellene megemelni. Azaz , mintegy 85- 200Ft-tal.
falcatus-2
2025. április 03. 18:41 Szerkesztve
A német gazdasági minisztérium nyilvánosságra került adatai szerint pl. az Elba menti Krümmel reaktorának balesete esetén 1,2 millió embert kell evakuálni. 5000 ! milliárd euróra rúg a kalkulált katasztrófaköltség. 40-100 000 közé teszi a súlyos rákbetegek számát, és úgy tervezi, hogy Hamburg 2/3-a még 50-100 év múlva sem lesz lakható. A tanulmány szerint tudományosan vitathatatlan, hogy már egy megnövekedett alacsony szintű sugárzás is rákot okozhat. Sőt még az úgy nevezett normál üzemmód következménye is a genetikai átörökítő anyagok instabilitása, mutációk, halmozott sejtműködési rendellenességek és idő előtti sejtöregedések.A költségekben nincs benne az eg.károsodás felbecsülhetetlen költségei.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!