Minden, amit a magdeburgi támadásról eddig tudni lehet
Öt ember, köztük egy gyermek meghalt, kétszázöt ember pedig megsebesült, amikor egy 50 esztendős szaúdi férfi belehajtott egy karácsonyi vásárba.
A neves amerikai lap rendületlenül hitetlenkedik.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök szombati sajtótájékoztatóján közvetlen kapcsolatot vont a bevándorlás és a magdeburgi támadás között, miután együttérzését fejezte ki az áldozatainak családjaival – írja a Washington Post.
A magyar miniszterelnök, az Európai Unió egyik leghangosabb bírálója azonban arra is utalt, hogy a 27 tagállam migrációs politikája a hibás.
Orbán Viktor szerint az ilyen támadások csak 2015 után kezdődtek Európában, amikor migránsok és menekültek százezrei léptek be az EU-ba.
A Washington Post szerint viszont valójában Európában évtizedekre visszamenőleg számos támadás történt, többek közt 2004-ben Madridban, 2005-ben pedig Londonban. A jobboldali miniszterelnök mégis kijelentette, hogy van kapcsolat a migráció és a terrorizmus között, és azt állította, hogy az EU vezetése azt akarja, hogy Magdeburg Magyarországon is megtörténjen.
Kétségtelen tény, hogy a Washington Post által említett esetek is jelentősek, ugyanakkor
2015 után nem lehet nem észrevenni, hogy a terrorista támadások száma drasztikusan emelkedett az öreg kontinensen.
Elég csak a kölni szilveszterre gondolni – az elkövetők száma egyenesen félelmetes – vagy a mostani magdeburgi iszonyú támadást megemlíteni.
Ezt is ajánljuk a témában
Öt ember, köztük egy gyermek meghalt, kétszázöt ember pedig megsebesült, amikor egy 50 esztendős szaúdi férfi belehajtott egy karácsonyi vásárba.
Júniusban az Európai Bíróság 200 millió eurós bírság megfizetésére kötelezte Magyarországot a blokk menekültügyi szabályainak megsértése miatt. A jobboldali Orbán megfogadta, hogy Magyarország nem változtat migrációs és menekültügyi politikáján, függetlenül az EU legfelsőbb bíróságának bármilyen ítéletétől.
Szombaton pedig azt ígérte, kormánya szembe fog szállni azzal, hogy az EU Magyarországra akarja erőltetni a migrációs politikáját.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
***
Ezt is ajánljuk a témában
A Financial Times is a magyar miniszterelnök válaszlépésről ír.
Nyitókép: JENS SCHLUETER / AFP