Rendkívüli!

Kiszivárgott egy Mol-levél: azonnali változások jönnek a benzinkutakon!

Megvannak a nevek: így néz ki majd a Trump-kormány

2024. november 13. 09:18

Sorjáznak a nevek, Elon Muskon kívül is vannak izgalmas választások védelmi minisztertől a CIA igazgatójáig.

2024. november 13. 09:18

Nyitókép: TIMOTHY A. CLARY / AFP

***

Bejelentések, bejelentések, bejelentések, és nagy nevek, Elon Musk mellett még számosan erősítik majd az új Trump-adminisztrációt.

A CNN által leközölt cikk szerint Trump nemrég bejelentette: Mike Waltz floridai republikánus képviselőt nevezné ki nemzetbiztonsági tanácsadójának, és Pete Hegseth veteránt, a Fox & Friends Weekend műsorvezetőjét védelmi miniszternek.

Waltzról azt érdemes tudni, hogy nem igazán az izolacionista politika híve, így sokan abban reménykednek, hogy ezzel megmarad a Biden-kormány héjapolitikája. Hegseth pedig az érdemalapú előrelépésben hisz, ez alapján szervezné újra az amerikai hadsereget.

Kapcsolódó vélemény

undefined

Bendarzsevszkij Anton

Facebook

Idézőjel

Úgy néz ki, hogy Donald Trump nem az izolacionista vonalat fogja vinni a külpolitikájában.

Trump Mike Huckabee volt arkansasi kormányzót nevezné ki az Egyesült Államok következő izraeli nagykövetének, valamint Steve Witkoffot, régi barátját közel-keleti különmegbízottjának.

A megválasztott elnök közölte, hogy elképzelései szerint az ismert republikánus ügyvéd, Bill McGinley lesz a Fehér Ház tanácsadója, John Ratcliffe pedig a CIA igazgatója.

Trump azt is mondta, hogy Elon Musk és Vivek Ramaswamy fogják vezetni az új „Kormányzati Hatékonysági Minisztériumot”.

Ami a többieket, illeti, Trump Kristi Noem dél-dakotai kormányzót választotta a Belbiztonsági Minisztérium következő titkárának, emellett Lee Zeldin volt New York-i republikánus képviselőt a Környezetvédelmi Ügynökség adminisztrátorának.

A megválasztott elnök Elise Stefanik republikánus képviselőt választotta amerikai ENSZ-nagykövetnek.

Azt is bejelentette, hogy Tom Homan, aki korábbi ciklusában a Bevándorlási és Vámigazgatási Igazgatóság megbízott igazgatója volt, az országhatárokért lesz felelős. Emlékezetes, őt emlegette „határcár” néven a sajtó.

Ezt is ajánljuk a témában

Marco Rubio floridai szenátor neve a külügyminiszteri poszt várományosaként bukkant fel.

Ezt is ajánljuk a témában

Trump első fontos bejelentése a múlt héten volt, amikor azt mondta, hogy a kampánymenedzser, Susie Wiles lesz a Fehér Ház kabinetfőnöke, aki egyébként az  első nő, aki valaha elnyerte ezt a posztot (neki egyébként a győzelmi beszédében külön bekezdést szentelt, noha ekkor hiába invitálta mikrofonhoz).

A CNN szerint a megválasztott elnök várhatóan bejelenti, hogy Stephen Miller, a legfőbb bevándorlási tanácsadója a Fehér Ház politikáért felelős kabinetfőnök-helyettese lesz, Taylor Budowich, Trump régi tanácsadója várhatóan az elnöki személyzeti és kommunikációs vezérkari főnök helyettese lesz.

Egyéb nevek is felbukkantak, így Doug Burgum („energiacár”), Jay Clayton mint főügyészjelölt (Trump a főügyészét tekinti kormánya egyik legfontosabb szereplőjének), Bill Hagerty, tennessee-i szenátor, aki az Ukrajnának nyújtott segélyek azonnali csökkentését kérte, több posztra is várományos lehet.

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ThunderDan
2024. november 13. 12:07
hova lettek a nagybetűk? mandiner, te állat...
NokiNokedli
2024. november 13. 11:43
ebből mennyi nem zsidó?
Akitlosz
2024. november 13. 11:18
hoppá nagykövetek nem kormánytagok. különmegbízottak sem azok. tanácsadók sem azok. a főügyész sem kormánytag. na persze amerikában nem válik szét az állam a kormánytól. ugyanaz az államfő, mint a kormányfő.
Reszelő Aladár
2024. november 13. 10:54
trump cselekedni fog. van teendője. az biztos, hogy az usa kemény lesz mint a kád széle azokban a kérdésekben, amelyek neki fontosak. biden nem mutatott erőt a riválisokkal szemben, viszont nekiállt kiszívni az életerőt a szövetségesekből. mi miért barátkoztunk kínával? mert az usa felől semmilyen partnerségi értékajánlat nem érkezett. amit kaptunk az a nuland féle lista volt, hogy mi mindenben kell ahhoz változtatnunk, hogy egyátalán szóra érdemesnek tekintsenek minket. lényegében felszólítottak a korlálan toleranciára, mint globális értékre, majd felsorolták, hogy ők mi mindent nem tolerálnak. ha úgy tettünk volna, ahogy ők akarták, akkor most nekünk is lennének bevándorlás okozta társadalmi problémáink, tele lennénk nem növekvő piacokról eredő befektetésekkel, minden fegyverünket elküldtük volna már ukrajnába. cserébe megkaptuk volna zelenszkij barátságát, házasodhatnának a melegek az eu pedig odaadná azt a pénz, amit kizárólag náluk lehet csak elkölteni és nem lenne #bezzegrománia.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!