Miért jó Magyarországnak Donald Trump elnöksége? – gyorselemzés Orbán Balázzsal
Az amerikai elnökválasztás eredményéről a miniszterelnök politikai igazgatóját kérdeztük.
A szuverenitást a középpontba helyező eseményért a világ számos országából és jogi kultúrájából érkeznek neves jogászprofesszorok, politikatudósok a Mathias Corvinus Collegiumba.
Nyitókép: MTI/AP/Paul Sancya
A szuverenitásra fókuszáló konferenciát szervez pénteken a Mathias Corvinus Collegium – az esemény bejelentésekor még kérdéses volt, november 6-án, magyar idő szerint reggel viszont már biztossá vált, hogy Donald Trump nyerte meg az amerikai elnökválasztást, így a szuverenitásért küzdők Európában is egyre erősebbekké válhatnak, ami Magyarország pozícióját is tovább javíthatja.
A konferenciára a világ számos országából és jogi kultúrájából érkeznek neves jogászprofesszorok, politikatudósok és nemzetközi bírói fórumok szakértő képviselői, akik a szuverenitást érintő újszerű kihívások, így például a globalizáció, az európai integráció és a digitalizáció kérdéseiben osztják meg gondolataikat.
Az MCC jelezte, a konferencia a saját tehetségei mellett másoknak is kiváló lehetőséget kínál tájékozódásra és kapcsolatok építésére is professzorokkal és szakértőkkel, akik olyan egyetemeket képviselnek, mint például a Stanford vagy a Peking University – az esemény részletes programjáról és a regisztráció menetéről ide kattintva olvashatnak.
A konferenciához online csatlakozik Mathieu Bock-Côté világhírű kanadai szociológus, író, politikai kommentátor, aki korábban kijelentette:
Úgy hiszem, hogy továbbra is a nemzetállam kínálja azt a politikai keretet, amely leginkább biztosítja az emberek számára a népszuverenitást és a szabadságot.
Hozzátette: ha Európa végleg visszautasítja keresztény örökségét és gyökereit, akkor a saját történelme is teljesen érthetetlenné, felfoghatatlanná válik.
Ezt is ajánljuk a témában
Az amerikai elnökválasztás eredményéről a miniszterelnök politikai igazgatóját kérdeztük.