Budapesten valósult meg Zelenszkij álma – Ukrajna most Magyarországra figyel
Egy fontos témáról viszont nem beszélt még az ukrán külügyminiszter sem.
A JDAM-ER lényegében egy fejlesztési csomag, amely lehetővé teszi a hagyományos, irányítatlan bombák átalakítását nagy pontosságú, minden időjárási körülmények között alkalmazható csapásmérő fegyverekké.
Nyitókép: Képernyőkép
Az ukrán légierő jelentős lépést tett a modern hadviselés terén, amikor sikeresen alkalmazta az amerikai gyártmányú GBU-62 Joint Direct Attack Munition-Extended Range (JDAM-ER) bombákat a szovjet MiG-29-es vadászgépeken. A 2024. augusztus 30-án megjelent videó tanúsága szerint az ukrán haderő stratégiai csapást mért a Kurszk környéki hidakra – számolt be az Army Recognition. Ez az akció rámutat, hogy Ukrajna képes sikeresen integrálni a NATO fejlett fegyverzetét régi, szovjet repülőgépekre. Korábban HAARM radarvadász rakétákat szereltek fel a korszerűtlen Szu-25-ös csatarepülőgépekre.
A Boeing Defense, Space & Security által gyártott GBU-62 JDAM-ER lényegében egy fejlesztési csomag, amely lehetővé teszi a hagyományos, irányítatlan bombák átalakítását nagy pontosságú, minden időjárási körülmények között alkalmazható csapásmérő fegyverekké.
A JDAM-ER GPS-vezérlésű kormányszerkezettel és szárnyakkal rendelkezik, ami jelentősen növeli a bombák hatótávolságát, lehetővé téve a nagy távolságból végrehajtott támadásokat, ezzel csökkentve a célba juttató repülőgépek kockázatát. A kurszki frontszakasz bombázása például anélkül történhet meg, hogy az ukrán repülőgépek elhagynák a saját légterüket. A GBU-62 JDAM-ER rendszerint egy standard, 900 kg tömegű Mark 84-es bombát alakít át irányított lövedékké, amely jelentős robbanóereje miatt különösen hatékony statikus célpontok, például betonbunkerek ellen.
Ezt is ajánljuk a témában
Egy fontos témáról viszont nem beszélt még az ukrán külügyminiszter sem.
Kapcsolódó vélemény