„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
Az USA meg tudta engedni magának 1979-ben, hogy eleressze Iránt.
Nyitókép: Facebook
„Látom, hogy ez a régi kérdés újra felborzolta a kedélyeket. Én a következőket gondolom erről a kérdésről.
1. Az USA 1945 utáni hegemóniája a tengerek uralmán, a szabad hajózás és a szabad tengeri kereskedelem biztosításán alapul.
2. Ahhoz, hogy az USA a világ hegemón hatalma legyen, az összes térségben regionális hegemón hatalomnak kell lennie.
3. Ahhoz, hogy az USA mindenütt regionális hegemón hatalom maradjon, ahhoz stabil, megbízható helyi »stégekre« van szüksége ahol mindig kiköthet és ahonnan be tud lépni egy adott régióba, hogy ott az erőegyensúlyt a saját érdekei szerint alakítsa. Lásd. az Egyesült Királyság, Izrael, Tajvan, Dél-Korea.
Mindez ott van Alfred T. Mahan katekizmusában, csak el kell olvasni. Ukrajna nem illik bele a Mahan féle sémákba. Az amerikai nagy stratégia szempontjából Ukrajna »nice to have«, semmi egyébb. Geopolitikailag talán Iránhoz lehetne hasonlítani. Nagy terület, jelentős természeti kincsek, fontos célállamok szomszédságában.
Ugyanakkor korántsem nélkülözhetetlen. Az USA meg tudta engedni magának 1979-ben, hogy eleressze Iránt. Ugyanez a jövő vár Ukrajnára is. Az USA tengeri főhatalmi jellege magában hordozza a modern párkapcsolatok minden előnyét. Az azonnali kielégülés gyönyörét, a hosszútávú elköteleződés terhe nélkül.”
Kapcsolódó vélemény
Vajon ha elég sok ukrán gyűlik össze mondjuk a keleti megyékben, nem jelentik-e be a szétbombázott országuk helyett igényüket erre a békésebb vidékre?