Peszkov üzent a németeknek: Potenciális célpont lesz Berlin, ha amerikai rakétákat telepítenek Németországba
A tervek szerint az Egyesült Államok 2026-ban megkezdi a nagy hatótávolságú csapásmérő képességek telepítését Németországba.
Az Oroszországról szóló heves vita összezúzza a kelet-német államok általában inkább provinciális politikáját, amit Vlagyimir Putyin alighanem örömmel fogad – állapította meg a brüsszeli lap.
Nyitókép: LORENZ HUTER / PHOTOTHEK MEDIA LAB / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP
„A választások utáni vita az Egyesült Államok rakétáiról és az Ukrajnának nyújtott katonai segélyekről gáncsolja a koalícióépítést Németország keleti részén” – írta meg a Politico annak apropóján, hogy Sahra Wagenknecht baloldali politikus pártja közölte: sokan attól félnek, hogy Németország belekeveredik az orosz-ukrán háborúba.
Ezt is ajánljuk a témában
A tervek szerint az Egyesült Államok 2026-ban megkezdi a nagy hatótávolságú csapásmérő képességek telepítését Németországba.
Wagenknecht pártjának egyik követelése ugyanis, hogy Berlin állítsa le azt a júliusban bejelentett tervet, amely szerint az USA 2026-tól nagy hatótávolságú rakétákat telepítene Németországba a NATO területének védelmére. A Politico szerint ugyanis Putyin nem sokkal később „tükörintézkedésekkel” fenyegetőzött, azzal vádolva az Egyesült Államokat és szövetségeseit, hogy eszkalálják a feszültséget.
Sokan tartanak attól, hogy Németország belekeveredik ebbe a háborúba”
– fogalmazott Wagenknecht a német közszolgálati televízióban a regionális választások után, némileg a magyar állásponttal egybecsengően.
Emlékezetes: Orbán Viktor kijevi útja után a Weltwoche főszerkesztőjének nyilatkozva is rámutatott: szerinte a legtöbb esetben könnyű megjósolni, ha egy európai vezető Ukrajnába jön, azt általában az Ukrajna melletti kiállás követi. „A magyar álláspont más. Mi úgy gondoljuk, hogy ez nem a mi háborúnk” – jelentette ki a magyar miniszterelnök. Mint fogalmazott: „Magyarországnak nem érdeke a háború folytatása, hanem békét szeretne”. Erről részletesebben itt írtunk.
A német politikus szerint ugyanis „sokan látják az Egyesült Államok rakétaterveinek veszélyeit is”. Mint a Politico megyjegyzi: Wagenknecht „pártjának tagjai, akik az Ukrajnának nyújtott katonai segélyek leállítását és a Putyinnal folytatott béketárgyalásokat is szorgalmazzák, azóta azt javasolták, hogy nem kötnek koalíciót egyetlen olyan párttal sem, amely támogatja az amerikai rakéták jelenlétét” Németországban.
Ezt is ajánljuk a témában
A miniszterelnök Kijevben interjút adott Roger Koeppelnek, a Die Weltwoche svájci konzervatív lap riporterének. A videóban beszélt a Zelenszkijjel folytatott tárgyalás részleteiről is.