Emberemlékezet óta nem volt ilyen: Svájc beleegyezett a határainak módosításába

2024. szeptember 30. 19:54

Az Alpokot sem kíméli a klímaváltozás.

2024. szeptember 30. 19:54
Snow landscape at bottom of mountain range, Saas-Fee, Valais, Switzerland.

Nyitókép: Ross Woodhall / Connect Images / Connect Images via AFP

Svájc és Olaszország átrajzolja határának egy részét az Alpokban a rohamosan olvadó gleccserek és a klímaváltozás miatt. Az olvadó gleccserek miatt a természetes határok eltolódtak, ezért van szükség a határok kiigazítására – írja a BBC

A lap beszámolt róla, hogy az érintett terület egy része Európa egyik legmagasabb hegye, a Matterhorn közelében fekszik, ahol számos népszerű síközpont található.

Svájc már pénteken hivatalosan jóváhagyta a módosításról szóló megállapodást, így már csak Olaszországnak kell aláírna a dokumentumokat.

Az svájci-olasz vegyes bizottság még 2023 májusában készítette a megállapodástervezetet.

Úgy vélik, hogy a határok kiigazítása segít mindkét országnak meghatározni, hogy melyikük felelős az egyes természeti területek fenntartásáért.

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
canadian-deplorable
2024. október 02. 20:55
Folyik a nagy klíma riogatás. Rossz hírem van: a Föld klímája már több, mint 4,5 milliárd éve folyamatosan változik. Több adó, meg a tehenek lemészárlása semmit nem fog ezen változtatni.
gebsi1
2024. október 01. 06:40
Hol van ott "határ"?
bagira004
2024. október 01. 03:05
Hogy is van , meghatározzák hogy melyikük felelős az egyes természeti területek fenntartásáért. Ha nincs hó majd csinálnak.
szemlelo-2
2024. szeptember 30. 22:00
A címben szereplő állítás nem igaz. Amikor az nagy Emosson gátat építették az Alpokban, a svájci-francia határon (pont a határra esett a gát), akkor a franciák átadtak Scájcnak a völgy túlsó részéből egy darabot, helyette kaptak Svájctól egy ugyanakkora földdarabot. Erre azért volt szükség, hogy a gát mindkét vége Svájcban legyen. Túl sok adminisztratív bonyodalmat okozott volna, ha az egyik vége Svájcban lenne, a másik vége Franciaországban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!