Az ukránok kifundálták a mestertervet, így tárgyalnának az oroszokkal
Nem lesz könnyű dolguk, az biztos.

Idáig nem fordult elő, hogy egy amerikai bomba rombolt volna le egy hidat Oroszország területein belül.

Nyitókép: Russian Defense Ministry / Hando / ANADOLU / Anadolu via AFP
Az ukrán légierő nagy valószínűséggel egy amerikai JDAM szárnyasbombával semmisítette meg a Gluskovó melletti hidat – derül ki harctéri felvételekből. A hidat, amely a Szejm folyó fölött ívelt át és az orosz katonai erősítések szempontjából fontos útvonalat jelentett, Tetykino felé, pénteken az ukrán erők megsemmisítették – írta meg a Portfolio.
Az ukránok korábban már célba vették ezt a hidat egy amerikai HIMARS rakéta-sorozatvetővel, azonban végzetes csapást a JDAM szárnyasbomba mért rá, a legfrissebb felvételek alapján.
Az esemény történelmi jelentőségű, mivel ez idáig nem fordult elő, hogy egy amerikai bomba rombolt volna le egy hidat Oroszország területein belül.
A jelenetről készült videót itt tekintheti meg:
***
Ezt is ajánljuk a témában
Nem lesz könnyű dolguk, az biztos.

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Ha nem megy önként, megy kényszerrel.


Ukrajna információi szerint az orosz hadsereg egy kiterjedt támadás előkészítésén dolgozik.


Egy léggömbről indítanák a fegyvert, 18 kilométer magasból.
