Valamit tudhat Rogán Antal: iszonyúan magabiztos kijelentést tett
Optimistán látja a jövőt a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője.
A volt miniszterelnök a Munkáspárt politikájától némiképp eltérő véleményt fogalmazott meg a bevándorlás ügyében.
Nyitókép: Tony Blair sajtótájékoztatója a koszovói elnökkel való tárgyalásai után Pristinában 2024. június 10-én
Tony Blair a hagyományos brit baloldali bevándorláspolitika módosítására kérte kései utódját, a múlt héten rendezett parlamenti választásokat megnyerő Keir Starmert. Mint fogalmazott: a bevándorlás jót tett az országnak, a konzervatív párt „őrült” migrációellenes hozzáállása pedig megkárosította a gazdaságot, ugyanakkor politikai okokból, konkrétan
a populista jobboldal megerősödését gátlandó az új baloldali kormánynak mégis valamilyen módon korlátoznia kell majd a bevándorlást.
A Starmer-kormánynak úgy kell majd a populista erőket, leginkább Nigel Farage Reform UK pártját elszigetelnie, hogy közben észrevegye a választók sérelmeit, valamint egyben is tartsa saját szavazóbázisát, választási koalícióját. Mint az egykori baloldali politikus a The Guardian-nek elmondta: a populisták meglovagolják a közhangulatot, az emberek sérelmeit, ezért a Munkáspártnak nagyon kell figyelnie arra, milyen sérelmei vannak a választópolgároknak, hogy kifogja a szelet a populisták vitorlájából.
Mintha azonnal hatottak is volna Blair tanácsai, Starmer jelezte,
egy nagyobb költségvetési keretet biztosít a frissen alakult Határbiztonsági Parancsnokság munkájára
- a szervezetet az illegális migráció kezelésére hozták létre.
Tony Blair azt is elmondta, hogy Starmer óvatosságát az EU-val való kapcsolatépítésben, annak ellenére, hogy
ő maga EU-párti, és egy szorosabb brit-uniós viszonyt támogatna,
ugyanis szerinte a következő évtizedekben Kína és India felemelkedésével az Egyesült Királyság érdeke az lesz, hogy szorosabb együttműködést alakítson ki közvetlen politikai szövetségeseivel.
--