Gyökeres változásra számít a Politico: Orbánnak engedelmeskedik Európa legbefolyásosabb politikusa
Az Economist is hasonló véleményen van.
Az eszközt viszonylag kis méretű és súlyú járművekre telepítve is lehet majd használni.
Nyitókép: Military News / X
Úgy tűnik, a világ legkönnyebb és legmozgékonyabb tüzérségi rendszerét a harctéren is kipróbálják,
az új harci eszközökből ugyanis az USA küld néhányat Ukrajnának tesztelésre
– közölte a gyártó AM General vezérigazgatója, Mike Evans.
Az Infostart azt írja, hogy az AM General amerikai hadiipari cég olyan tüzérségi rendszert fejlesztett ki, amit a könnyű fegyverzetű gyalogsági vagy a különleges egységek használhatnak.
„A mindössze két terepjáróból álló, Humvee 2-CT Hawkeye egyik járműve hordozza a 105 mm-es ágyútarackot, míg a másik a lőszert szállítja. A már évtizedek óta az amerikai hadseregben használt Humvee két ajtós, platós változata megfelelő mozgékonyságot biztosít az egységnek” – ismerteti a portál az új fegyvert.
A gyártó szerint Humvee 2-CT Hawkeye a megállás után mindössze három perc alatt tud leadni két lövést, majd el is hagyja a tüzelőállást.
Az Infostart szerint ez az „üss és fuss” harcmodor nagyban megnöveli a rendszer túlélőképességét, a katonák ugyanis még azelőtt odébb tudnak állni, hogy az ellenség radarjai bemérhetnék a helyzetüket. „Az rendszer egyébként teljesen önállóan működik, nincs szüksége semmilyen külső támogatásra” – jegyzi meg a lap.
A mérnökök megoldották azt is,
hogy a fegyvert egy viszonylag kis méretű és súlyú járműre telepítve is lehessen használni.
Hagyományos lőszerrel 11,5 km a legnagyobb lőtávolság, míg rakéta póthajtású gránáttal akár 15 km-re lévő célpontok is elérhetők. Az ágyút hárman kezelik, a lőszert pedig a másik járművel utazó négy katona biztosítja a számukra.
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Viktor Medvedcsuk szerint az ukrán elnök kompromisszumképtelensége csak súlyosbítja Kijev helyzetét.
Saját honfitársaikat küldik minden eszközzel a halálba az ukrán toborzók. Gyomorforgató jelenetek.
Az ukránok több millió órányi drónfelvétel segítségével tanítanák be a mesterséges intelligenciát, hogy segítse őket a harctéren.