Orbán Viktor: Brüsszelben Európa háborúba lépésének előkészítése történik
Komoly munka van abban, hogy Magyarország NATO-tag maradjon, azonban ne vegyen részt a NATO-n kívüli konfliktusban – mondta Orbán Viktor.
Alekszandar Vucsics Orbán Viktor pénteki, a Kossuth Rádióban tett kijelentésére reagálva elmondta: Magyarország mellett Szerbiának is békére és stabilitásra van szüksége.
Nyitókép: AFP / Máthé Zoltán
Egy világszintű, a mostaninál sokkal nagyobb háborútól tart a szerb államfő. Alekszandar Vucsics erről egy Valjevóban tartott választási nagygyűlésen beszélt. Az elnök megjegyezte, Szerbiának éppen ezért békére és stabilitásra van szüksége – írja a Magyar Nemzet.
A szerb Prva TV-nek adott interjújában az elnök úgy fogalmazott, hogy attól tart, már csak kevés idő maradt az orosz–ukrán háború leállítására.
„Félek, hogy a vonat elhagyta az állomást, és senki sem fogja megállítani. Sokkal nehezebb és rosszabb lesz, mint most.
Nagyobb tragédia vár ránk, mint a második világháborúban. Egy nagy, világszintű konfliktus közeledik, és kevesen akarják azt megállítani.
– mondta az interjúban Vucsics, majd Orbán Viktor magyar kormányfő pénteki, a Kossuth Rádióban tett kijelentésére reagálva hozzátette: „Amikor a harci gépezet felmelegszik, s a hadiipari lobbik azt felpörgetik, azt nehéz megállítani. Legfőbb ideje, hogy valaki megpróbáljon ennek gátat szabni, de attól tartok, katasztrófa felé tartunk.”
Ezt is ajánljuk a témában
Komoly munka van abban, hogy Magyarország NATO-tag maradjon, azonban ne vegyen részt a NATO-n kívüli konfliktusban – mondta Orbán Viktor.
Mindeközben egyre több olyan nyilatkozat hangzik el az utóbbi időben egyes európai vezetők szájából, ami miatt félelemre van oka az egész kontinensnek. Erre utalt a szerb elnök is.
Emmanuel Macron továbbra sem zárja ki, hogy európai csapatok induljanak Ukrajnába.
Több ország pedig csatlakozott ehhez a háborús pszichózishoz. Észtország vezetése például arról tárgyalt, hogy csapatokat küldjön Ukrajna nyugati részébe, hogy átvegyék az ukrán erőktől a nem közvetlen harci feladatokat. Az orosz válasz azonban kegyetlenek ígérkezik. Moszkvai politikusok már többször hangsúlyozták, hogy Franciaország ukrajnai részvétele nagymértékben növeli a két atomhatalom összecsapásának kockázatát a csatatéren.
Az elnök végül megjegyezte: Szerbiának éppen ezért békére és stabilitásra van szüksége.