A kínai elnök lázba hozta, az EU- és a NATO-csatlakozás ünnepe hidegen hagyta a kormányt

2024. május 13. 07:10

Itt az ideje rendezni végre a kapcsoltunkat az EU-val és az USA-val.

2024. május 13. 07:10
null
Fodor Gábor
Fodor Gábor
Index

Nyitókép: Képernyőfotó

„Nem tudtunk jól élni az Unió nyújtotta lehetőségekkel az elmúlt 20 évben, amiből 14 évet Fidesz kormány alatt töltöttünk el. Itt lenne tehát az ideje rendezni végre a kapcsoltunkat az EU-val és az USA-val, hiszen velük élünk egy szövetségi rendszerben, ráadásul ott, ahová mindig is tartoztunk, ahová mindig is igyekeztünk: a görög-római hagyomány, a zsidó-keresztény kultúra és a felvilágosodás által formált Európában.

Ma mélyponton állnak az EU-magyar, és az amerikai-magyar kapcsolatok, amit mi sem mutat jobban, mint hogy észre sem vette a közvélemény, hogy elteltek ezek az évfordulók. A kormány megemlékezésben, tisztelgésben annak az energiának a huszadrészét sem fordította ezekre az alkalmakra, mint amannyi figyelmet és ráfordítást a kínai elnök látogatása kapott. Az pedig a teljes aránytévesztés megnyilvánulása, hogy még egy tibeti zászló kifeszítését sem engedte meg a rendőrség a tiltakozóknak, nehogy megzavarja a »kedves vendéget«. Tehát amíg azokban a szövetségi rendszerekben, amelyekbe saját akaratunkból léptünk be „kurucos” harcot folytatunk azokkal a partnereinkkel, akiknek a segítségével sokkal gyorsabban tudnánk fejlődni, ha képesek lennénk kompromisszumot kötni, addig

A KÍNAI ELNÖK ESETÉBEN SZOLGAIAN VÁRJUK A BERUHÁZÁSOKAT ÉS GOND NÉLKÜL KÖTÜNK OLYAN KOMPROMISSZUMOKAT, AMELYEKET NÉGY ÉVTIZEDNYI DIKTATÚRÁVAL A HÁTUNK MÖGÖTT TALÁN VISSZAFOGOTTABBAN LENNE HELYES MEGTENNÜNK.

Persze nem lennénk ennyire kiszolgáltatva a kínai támogatásnak, ha téves gazdaságpolitikai döntések miatt nem került volna szorult helyzetben a magyar költségvetés, ha érkeznének folyamatosan a források az EU-ból.

Tehát szolgálja-e érdekeinket az egyre szorosabb viszony Kínával? Szolgálhatja, de csak akkor, ha a fontosabb érdekeinket és szempontjainkat nem tévesztjük közben szem elől. Az ázsiai nagyhatalom érdeke ma az, hogy lehetőség szerint megbontsa az USA és Európa együttműködését. Jó az is, ha gyengül a szövetség az Unió országai között, hiszen ez is erősítheti a kommunista ország pozícióját.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 173 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
eljolesz
2024. május 13. 21:16
Tudod, Gabriella, ezt hívják reálpolitikának. Helyén kezelik a dolgokat.
Korrupt Kornél
2024. május 13. 20:59
Fodor, te nem vagy normális! Ennyire nem érted a jenkiket? És az eus balfaszokat?
Obsitos Technikus
2024. május 13. 20:29
Mióta van ilyen ünnep Gabikám?
Akitlosz
2024. május 13. 20:18
"Az ázsiai nagyhatalom érdeke ma az, hogy lehetőség szerint megbontsa az USA és Európa együttműködését." Ez "Európa" érdeke is. Amerikai atombombákkal teletűzdelve mindörökre amerikai vazallustérség marad önálló politika nélkül. Azért (is) Magyarországra, Szerbiába és Franciaországba utazott a kínai elnök, mert ezek az országok még nem mondtak le arról, hogy saját külpolitikájuk legyen. Az EU csupán Amerika európai helytartója.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!