A TikTok-eladásáról tárgyalnak Elon Muskkal
A híreket a kínai közösségi platform szóvivője cáfolta.
Az intézkedés 170 millió amerikait érintene. A TikTok tiltakozik a tervezett, szólásszabadságot korlátozó intézkedés ellen.
Az amerikai képviselőház szenátus is elfogadta a TikTok közösségi platform betiltására vonatkozó törvényjavaslatot, méghozzá elsöprő többséggel.
Az amerikai kormány nemzetbiztonsági félelmek miatt döntött a tiltás mellett, mert attól tartanak, hogy
a népszerű videómegosztón keresztül amerikaiak millióinak személyes adatai kerülhetnek a kínai kormány kezébe.
Az elfogadott törvényben azt követelik, hogy a TikTok váljon meg kínai anyavállalatától, a ByteDance-től, különben kizárják az amerikai piacról.
A szenátusi hozzájárulás után már csak Joe Biden amerikai elnök aláírása szükséges a TikTok-tiltás életbeléptetéséhez.
Elon Musk, az X közösségi médiaplatform tulajdonosa egy bejegyzésben fejezte ki ellenérzését az esetleges intézkedéssel szemben. A platfom vezetősége már
többször tagadta, hogy valaha is megosztotta volna amerikai felhasználói adatait a kínai hatóságokkal, és nem szándékozik ilyet tenni a jövőben sem.
Sajnálatosnak nevezték, hogy a képviselőház a fontos külföldi és humanitárius segítségnyújtás álcáját használja fel arra, hogy ismét átnyomjon egy olyan tiltó törvényjavaslatot, amely 170 millió amerikai szólásszabadságát taposná el. A közleményben arra reagáltak, hogy ugyanazon a napon szavazott a képviselőház az Ukrajnának, Izraelnek és Tajvannak nyújtandó támogatásról, valamint a tervezett tiltásáról.
A TikTok lobbizott is az elmúlt időszakban a jogszabály ellen, arra ösztönözve az amerikai felhasználókat, hogy adjanak hangot nemtetszésüknek.
Az Euronews cikke szerint az amerikai kormány nyilvánosan nem szolgáltatott olyan bizonyítékot, amely azt mutatná, hogy a TikTok amerikai felhasználói adatokat osztott volna meg a kínai kormánnyal, vagy bütykölte volna a vállalat népszerű algoritmusát, amely befolyásolja, hogy mit látnak az amerikaiak.
A vállalatnak jó oka van azt hinni, hogy a jogi kihívás sikeres lehet, mivel az Egyesült Államokban végzett tevékenységével kapcsolatos korábbi jogi küzdelmek során sikerrel járt.