Elképesztő stadionokkal, autómentes várossal készül a foci vb-re Szaúd-Arábia
Amióta a FIFA hivatalosan is bejelentette, hogy a 10 év múlva sorra kerülő világbajnokságra a közel-keleti országban kerül sor, máris grandiózus tervekről hallani.
Melyek a világ legveszélyeztetettebb országai, milyen fenyegetéseket élnek át az ott élő keresztények? Az üldözött keleti közösségek hogyan látják a nyugati egyház állapotát? Az üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkárt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Minden hetedik keresztényt, vagyis 365 millió hívő embert ért erőszakos támadás vagy diszkrimináció a hite miatt 2023-ban szerte a világon az OpenDoors jelentése szerint. A világ országainak egyharmadában, konkrétan 78 államban üldözik a Jézus hitét követő személyeket – ötezer keresztényt gyilkoltak meg, közel ötezer templomot, egyházi intézményt rongáltak meg és 300 ezer kereszténynek kellett otthonát elhagynia tavaly.
„Korunk legnagyobb humanitárius és emberi jogi válságáról van szó, amikor a keresztényüldözésről beszélünk, és mégis oda sem jut el a nemzetközi közösség, hogy egyáltalán elismerje, hogy létezik ez a jelenség” – magyarázza az adásban Azbej Tristan.
A statisztika tíz éve romló tendenciát mutat, ennek okait vizsgáltuk meg húsvét ünnepe után.
A keresztény vallású emberek globális biztonsági helyzetéről szóló beszélgetésben a következőkről esett szó:
– Milyen okokból és milyen típusú üldözést kell elszenvedniük a világ több tucat régiójában a keresztényeknek?
– Mi történik Nigériában, Észak-Koreában vagy a Száhel-övezetben?
– Miért van az, hogy a nemi orientáció és a bőrszint szerinti diszkriminációra a Nyugat érzékeny, a keresztény hit követőinek védelme viszont szekunder fontosságú számára?
– Hány országban milyen segítségnyújtást végez a Hungary Helps?
A műsor vendége: Azbej Tristan, a KKM üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--
A Videán itt érhető el:
--