Kiakadtak Trump oroszoknak tett „felajánlásán”
Azt mondta, az oroszok „csináljanak, amit akarnak” azokkal a NATO-tagállamokkal, amelyek nem fizetnek be eleget a szövetség büdzséjébe. Ez nem mindenkinek tetszett.
Az elnökaspiráns folyamatosan kritizálja a keleti országot.
Bár a Kínával szemben folytatott korábbi, nyílt gazdasági háború miatt első látásra Biden egy kedvezőbb opciónak tűnhet, Peking hosszútávú érdekeit mégis jobban szolgálná a volt elnök politikája, főként az általa előidézett megosztottság miatt. Így Donald Trump győzelme valószínűleg kedvezőbb lenne Kína számára a novemberi amerikai elnökválasztáson – írta meg Foregin Policy.
A lap szerint Peking tudja, hogy nincs remény a Washingtonnal való kapcsolatok javulására, függetlenül attól, hogy Trump vagy Biden az elnök. Ugyanakkor
Trump visszatérése a Fehér Házba mégis előnyösebb forgatókönyv lehet Peking számára, különösen gazdasági téren.
Donald Trump növelné a megosztottságot az Egyesült Államok és Európa között, ami Kínának kedvező lenne. Az európai importra kivetett vámok és a kereskedelmi háborúval fenyegető retorika erősítheti az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti bizalmatlanságot, ami megakadályozhatja a Kínát sértő transzatlanti politika kialakulását.
A lap szerint Trump lehetséges fordulatot hozhat az Oroszország elleni szankciók terén is. Ha Trump továbbra is Putyin felé hajlik, az feloldhatja az Oroszországgal szembeni szankciókat, aminek kedvező hatása lehet Kínára nézve. Az Oroszországgal való szorosabb kapcsolatok tovább segíthetik a kínai vállalatokat az orosz piachoz való hozzáférésben, mivel a másodlagos szankciók elkerülhetőek lennének.
Emellett Trump lendületet adhat Kína alternatív pénzügyi mechanizmusokra irányuló törekvéseinek. Trump kiszámíthatatlansága miatt a kínai vállalatoknak lehet, hogy érdemes lesz áttérniük a pekingi alternatív pénzügyi mechanizmusokra az amerikai szankciók elkerülése érdekében.
Emellett pedig egy Trump-győzelem Kína dominanciáját is növelni tudná a feltörekvő országokból származó kritikus anyagok beszerzésében.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Azt mondta, az oroszok „csináljanak, amit akarnak” azokkal a NATO-tagállamokkal, amelyek nem fizetnek be eleget a szövetség büdzséjébe. Ez nem mindenkinek tetszett.
Nyitókép: Win McNamee/Getty Images
Kapcsolódó cikkek a Választás 2024 aktában.
A leginkább csak egyetlen politikusra épített formációkra szinte senki nem volt kíváncsi június 9-én, de egyelőre egyikük sem adta fel.
Brutálisan megerősödött az Európai Parlamentben az ex-kisantant, emellett is vannak hatalmas vesztesek és óriási nyertesek is. Kiszámoltuk, mutatjuk!
A bizottsági helyek kiosztásánál is kiderült: semmibe veszik a konzervatív szavazókat. Megint. Kiszámoltuk, megmutatjuk – vajon hány jobboldali szavazó kell ahhoz, hogy ugyanannyit „érjen” a szava, mint egy balos voksolónak?