Fordul a szél: Trump kőkemény üzenetet küldött a világnak – és külön az Európai Uniónak
Ahogy az új amerikai vezetés a hazája boldogulását teszi az első helyre, úgy Európának s benne Magyarországnak is így kell tennie. Kacsoh Dániel írása.
A fehér sportkocsi számos kereszteződésen átszáguldott, mielőtt nekicsapódott egy betonbarikádnak.
Egy forgalmi kamera megörökítette, a Seattle környékén történt borzalmas baleset pillanatát, amikor is egy nő elvesztve uralmát a Porsche-je felett, körülbelül 100 mérföld/órás sebességgel, nekiment egy betonbarikádnak – írta meg a Nypost.
A Seattle Times beszámolója szerint Ting Ye, a 26 éves nő, egy 2020-as Porsche 911-es volánja mögött haladt a Bellevue, Washington állambeli 112th Avenue Northeast-en, az Egyesült Államok Highway 520-as útja felé, amikor a szörnyű baleset történt.
Az ütközésben az utasát a mellette ülő Liu Yabaót, 27 éves kínai állampolgárt életét vesztette. A nő csaknem egy héttel később, 2020. szeptember 30-án sietve elhagyta az országot és Kínába utazott.
A fehér sportkocsi számos kereszteződésen átgördült, mielőtt nekicsapódott egy betonbarikádnak és felrepült
A lap által beszerzett forgalomfigyelő kamerák felvételén az látható, hogy az autó a levegőben fordult meg, majd fejjel lefelé landolt. Liu, szintén kínai állampolgár volt, az ütközésben azonnal életét vesztette, ahogy azt a helyszínen talált dokumentumok is megerősítették.
Az elsősegélynyújtókat csak mintegy 45 perccel később hívták a helyszínre, amikor valaki észrevette a romokban heverő járművet, és felvette a kapcsolatot a 911-gyel, tudósította a WPDE. Amikor a segítség megérkezett, és kimentették a két utast, felfedezték, hogy Liu már halott volt, és észlelték Ye-ből, a vezetőből áradó „erős alkoholszagot” a dokumentumok szerint.
A baleset súlyossága miatt időbe telt, mire a rendőrség meg tudta állapítani, hogy ki vezetett. Ye-t október 6-án engedték ki a kórházból, majd három nappal később, 2020. október 9-én egy ismerőse segítségével átlépte a határt Vancouvernél, majd Kanadába, és onnan repülővel hazautazott Kínába.
Az ügy részben politikai kérdéssé is vált, miután az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériumhoz került, ugyanis Gary Locke, az Egyesült Államok volt kínai nagykövete, volt washingtoni kormányzó felhívta a figyelmet arra, hogy jelenleg nincs kiadatási egyezmény a két ország között.
A történet még nem ért véget. Igen, sikerült elkerülnie a letartóztatási parancsot, de ha valaha is elutazik egy másik országba, mondjuk üzleti vagy szórakozás céljából Európába, egy olyan országba, amelynek kiadatási egyezménye van az Egyesült Államokkal, akkor az Interpol értesítésével feldobják majd az országba való belépésekor, és kiadatási kérelemmel szembesül majd
– nyilatkozta Locke.