Merz Lengyelországban bejelentette: tárgyalni kell Oroszországgal

A német kancellár Gdanskban egy Ukrajna újjáépítését szolgáló konferencián beszélt.

Közösségi oldalán jelentkezett rövid helyzetjelentéssel a kormányfő.

A magyar kormány delegációja Georgiában tartózkodik, erről osztott meg rövid bejegyzést Facebook-oldalán Orbán Viktor. Mint írta,
Magyarország és Georgia között fontos összekötő kapocs a béke”.
Energetikai ügyek kapcsán is fontosnak tartja a tárgyalásokat, mint fogalmaz, „Európa és a Kaukázus országainak összekapcsolása kulcsfontosságú Európa energiaellátása, versenyképessége és biztonsága számára. Ezen dolgozunk ma Georgiában”.
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala