Huszonöt ország szólította fel Izraelt a háború leállítására, a külügyminiszter reagált

Gideon Szaár szerint mindent elmond, hogy a Hamász üdvözli a dokumentumot.

„Ha az ellenség egy csapásra le kívánja zárni a fogva tartottak kérdését, mi készek vagyunk erre.”
A Hamász iszlamista palesztin szervezet katonai szárnya szombaton közölte, hogy kész elengedni az Izrael elleni október 7-i támadás során elrabolt túszokat az izraeli börtönökben fogva tartott összes palesztin szabadulásáért cserébe.
„A kezünkben lévő nagy számú ellenséges túsz szabadulásának az ára minden (palesztin) elengedése az izraeli börtönökből”
– közölte Abu Obeida, a Hamász katonai szóvivője egy videofelvételen, amelyet a Hamász televíziójában, az al-Akszában tettek közzé.
„Ha az ellenség egy csapásra le kívánja zárni a fogva tartottak kérdését, mi készek vagyunk erre. Ha szakaszonkénti eljárást akar, arra is készen állunk”
– mondta.
Az izraeli hatóságok legfrissebb adatai szerint mintegy kétszázharminc túszt raboltak el az október 7-i támadás során, akiket állítólag a Hamász vezette palesztin területen tartanak fogva.
(MTI)
Nyitókép: MTI/AP/Fatima Sbair
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Fülöp belga király bírálja az Európai Unió vezetőinek hallgatását, és a gázai válság azonnali lezárását sürgeti.
A tragikus eset kapcsán a pápával egyeztetett az izraeli miniszterelnök.
A válságtanácskozás résztvevőinek menekülőre kellett fogniuk a kialakult káosz közepette.