Knowles kiemeli a kormányfővel készített interjúból a nyugat-kelet különbségére vonatkozó részeket, s azt is, hogy Orbán megemlítette a nyugat belső különbségeit.
A kommentátor megosztotta a nézőivel, hogy azt csodálja Orbánban, hogy „egy komolyan intelligens, művelt ember, aki nagyon komolyan veszi a tudást, a tanulást és a bölcsességet”.
„Tudom, hogy ez nagyon magától érthetődőnek tűnik, remélnénk, hogy minden államférfi ezt teszi, de ez egyszerűen nem így van.”
„A másik dolog, ami tetszik, az az, hogy ő nem csak egy elefántcsonttoronyban ülő, teljesen elszigetelt értelmiségi” – mondja Orbánról – „fogja ezeket az átfogó történelmi és filozófiai kérdéseket, és le tudja egyszerűsíteni őket.”
Mi a különbség?
Knowles kifejti amit a magyar miniszterelnök is elmondott, hogy nagy törésvonal a liberlizmus/konzervativizmus a nyugati társadalomban, ugyanis
míg az előbbinek a legfontosabb a személy jóléte, az egó, addig utóbbi a családot teszi fókuszba.
Szerinte a jobboldalt is befolyásolja a „hiper-indivudualizmus”, és a libertarianizmus szintén. Ennek kapcsán örült annak, hogy Magyarország meg tudta tartani a család, haza, Isten hármasát. Knowles a kereszténységből levezeti, hogy a legalapvetőbb politikai és társadalmi közösség a család. A haza pedig a családnak a kiterjesztése, míg Isten a legfelsőbb igazság.
A kommentátor szerint a magyar kormány és Orbán Viktor szerény, mert tudják, hogy hazánk egy tímilliós nemzet, nem fogunk vezetni semmit sem, nem leszünk domináns, hegemón hatalom, nincsen tengerpartunk. Szerinte minden egyes nyugati ország haldoklik, a termékenységi ráta pedig rohamosan csökken. Magyarország pedig nem – pont az, amelyik szerint nem az egó, hanem a család a legfontosabb szempont.
Nyitókép: YouTube-képernyőkép