Folytatódik Kína és az Egyesült Államok fokozódó versenyfutása a globális befolyásért. Washington most közvetlenül Kína szomszédsága felé nyit: a hatalmas területű, ám csekély lakosságú, Kína és Oroszország között fekvő Mongóliával keresik az együttműködés lehetőségeit – írja az Euractiv.
Luvsannamsrein Oyun-Erdene mongol miniszterelnök Washingtonba látogatott, ahol találkozott Kamala Harris amerikai alelnökkel.
Mongólia gazdag a modern gazdasághoz és iparhoz elengedhetetlen ritkaföldfémekben, valamint rézben is.
A mongol vezető szerint e természeti kincsekkel kapcsolatos együttműködésről tárgyaltak az amerikai féllel.
Mint elmondta, Mongólia tárgyal Elon Musk Tesla-vezérrel is a lehetséges beruházásokról és együttműködésről. A kormányfő a jövőben külön elutazna Kaliforniába is, hogy az amerikai tech óriások vezetőivel tárgyaljon.