Ugyanakkor nem csak a gazdáknak van félnivalójuk: a törvényben előírt „városi ökoszisztémák helyreállítása” azt jelentené, hogy városokban „bizonyos helyeken nem lehetne új épületeket építeni, vagy meglévő településrészeket kellene felszámolni, átalakítani földterületté”.
Összefogott a jobboldal, nagy dolgokra készülnek
Tóth Edina elmondja: a törvényt végül azért nem sikerült a plenáris ülésen megbuktatni, mert tizenöt néppárti képviselő – az írek, valamint litván, finn, szlovák és cseh képviselők – a baloldallal szavazott. A képviselő szerint ugyanakkor „nem is az a lényeg, hogy ez most nem sikerült, hanem az a történelmi fejlemény, hogy
összeállt egy egységes európai nagy jobboldal, amire nem volt még példa az Európai Parlament történetében”.
Az történt ugyanis, hogy „együtt szavazott az EPP, az ECR, az ID, a 12 fideszes EP-képviselő, és páran átszavaztak hozzánk a liberális Renew agrárbarátabb részéből”.
A képviselő hangsúlyozza, ezzel „elindult egy olyan folyamat, ami hosszú távon történelmi dolgokat nyithat meg”, jelentős jobbra tolódást okozhat az európai politikában, például „az én szakterületemen, az ENVI bizottságban már most szervezzük a következő nagy jobboldali koalíciót a növényvédőszerek drasztikus csökkentése ellen, ami szintén az európai farmereket, gazdákat tenné tönkre”.
„Az európai jobboldal most összeállt és majdnem sikert aratott. Remélem, hogy előbb-utóbb sikerre is fog vezetni majd a nagy jobboldali összefogás” – összegez Tóth Edina,
aki egyébként információink szerint a Fidesz főtárgyalója volt az ügyben;
őt kereste meg az összefogás javaslatával mind az ECR, mind a Néppárt, mind az ID, mind az agrárpárti liberálisok.