Verhofstadt árulónak nevezte Orbán Viktort – cserébe miszlikbe szedték a kommentelők
Európát valójában a brüsszeli bürokraták árulták el, véli a többség.
Egy rendőrségi vezető szerint a húsz évvel ezelőtti törvény teljesen más történelmi időszakban született.
Az illegális bevándorlók által elkövetett bűncselekmények veszélyérzetet és társadalmi feszültséget teremtenek a rendőr szakszervezetek szerint, melyek vezetői az Il Giornale című napilapban szorgalmaztak törvényi szigorítást csütörtökön. A belügyi államtitkár úgy reagált, hogy
szeptemberre készül el a kormány új kiutasítási intézkedéscsomagja.
Domenico Pianese, a rendőrség legnagyobb érdekképviseleti szerveként ismert Coisp főtitkára úgy nyilatkozott, új törvényre van szükség az illegális bevándorlók olaszországi tartózkodásának szabályozását illetően. Emlékeztetett, hogy a jelenleg hatályos jogszabály 2002 nyarán lépett életbe, az akkori Berlusconi-kormány két minisztere, Umberto Bossi és Gianfranco Fini kezdeményezésére. A törvénynek az Európai Unión kívülről érkező bevándorlás szabályozása volt a célja, és a többi között az illegális bevándorlók kiutasítását szigorította.
Pianese megjegyezte, a húsz évvel ezelőtti törvény teljesen más történelmi időszakban született. Az azóta végbement geopolitikai változások több észak- és közép-afrikai országban felborították a politikai stabilitást, ami egyrészt több százezer embert ösztönöz arra, hogy Európa felé induljon el, másrészt újabb bűnszervezetek jönnek létre, melyek az emberkereskedelemmel foglalkoznak.
Ezért szükséges az Olaszországba tartó bevándorlást szabályzó törvények megújítása, a jelenlegi nemzetközi körülményekhez igazítva őket” –
jelentette ki Domenico Pianese. Nem engedhető meg, hogy az ország területén „hosszú ideig illegális bevándorlók tartózkodjanak, akik életfeltételeik miatt a túlélést biztosító bűncselekményekre kényszerülnek” – hangoztatta Stefano Paoloni, a Sap rendőrszakszervezet főtitkára. Megjegyezte, Olaszország „az elszenvedett tömeges bevándorlásból” szerzett tapasztalat segítségével hatékony és működőképes jogszabályokat alkothat. Mindenekelőtt az olaszországi tartózkodásra nem jogosult emberek minél gyorsabb kitoloncolását szorgalmazta.
(MTI)
Nyitókép: MTI / AP / Europa Press / Europa Press