Kiszivárgott: ezt írja Brüsszel a magyar jogállamiság helyzetéről
A tervezet főbb megállapításai Magyarországra nézve meglehetősen negatívak.
„Magyarországot azért támadják, mert nem csatlakozunk a háborúpártiakhoz” – írta az államtitkár.
Kovács Zoltán, kommunikációért felelős államtitkár arról írt Twitter-oldalán, hogy „egy új, Magyarországot támadó brüsszeli jelentés megerősítette, hogy annak ellenére, hogy minden kötelezettségünknek eleget tettünk, és folyamatosan egyeztetünk az Európai Bizottsággal a nyomásgyakorlás folytatódik.”
Ezt is ajánljuk a témában
A tervezet főbb megállapításai Magyarországra nézve meglehetősen negatívak.
Az államtitkár azzal folytatta,
„Magyarországot azért támadják, mert nem csatlakozunk a háborúpártiakhoz.
Nem akarunk migránsgettókat. Nem vagyunk hajlandóak eltörölni a közüzemi költségcsökkentési programot. Merjük megkérdezni az Európai Bizottságot: Honnan jött az a sok pénz, amit Ukrajnának adtak? Abból a pénzből, ami Magyarországnak járt volna?” – zárta a bejegyzését Kovács Zoltán.
Erre reagált ugyancsak a Twitteren Daniel Freund. A német balliberális EP-képviselő a fentiekre úgy reagált, „közvetlen szomszédságukban brutális háború dúl. De az Orbán-szóvivő számára Magyarországot Brüsszel »támadja«”
A vonatkozó bejegyzést alább tekinthetik meg:
Azonban nemcsak Kovács Zoltán kijelentését kritizálta a zöld német képviselő. Freund Facebook-oldalán arról írt, hogy „a fokozatos fejlődés nem pályaváltás!
Lengyelország és Magyarország továbbra is irányítja az autokratikus kapcsolatokat”
– hangsúlyozta.
Majd azzal folytatta, hogy „az EU Bizottsága ma (szerdán) Brüsszelben mutatta be éves jogállamisági jelentését. Bár a jelentés az egész Európai Unióban a jogállamisággal foglalkozik, két tagállam ismét negatívan kiemelkedik a sorból. Lengyelország és Magyarország így tanúsítja az igazságügyi szektor reformjában elért előrehaladást. A médiaszabadság és a korrupció elleni küzdelem terén azonban jelentős visszalépések történtek. Továbbra is óriási nyomás nehezedik a civil társadalmi szervezetekre” – sorolta.
„A jelenlegi helyzetben elképzelhetetlen a befagyasztott uniós pénzek felszabadítása. Hatékony az uniós Bizottság emelője, de sokkal intenzívebben kell használni. Ursula von der Leyennek világossá kell tennie, hogy néhány politikai reformra nincs uniós pénz” – húzta alá Daniel Freund.