Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
A magas energiaárak miatt aggódik a Német Vállalkozások Szövetsége.
Egyre több vállalkozás helyezné át termelését Németországon kívülre – derült ki a Német Vállalkozások Szövetségének (BDI) tanulmányából, amely szerint egyre aggasztóbb a német gazdaság helyzete.
Az EURACTIV cikke szerint a megkérdezett középvállalkozások 16 százaléka már tett lépéseket üzleti tevékenységük egy részének áthelyezésére, a további 30 százalékuk pedig azt fontolgatja, hogy szintén így tesz.
„A megkérdezett vállalatok csaknem kétharmada az energia- és nyersanyagárakat tartja a legnagyobb kihívásnak”
– mondta Siegfried Russwurm, a BDI elnöke. Aki hozzátette, „a politikusok felelőssége, hogy javítsák a vállalkozások feltételeit Németországban”.
Németország gazdaságával és globális versenyképességével kapcsolatos aggodalmak azután kerültek újra a felszínre, hogy a közelmúltban az Európai Bizottság azt jósolta, hogy az ország 2023-ban az eurózóna leglassabban növekvő gazdaságai közé fog tartozni, főként a magas energiaköltségek hatásai miatt.
„Már most azt tapasztaljuk, hogy
Németországban jelentősen csökkentek az energiaigényes iparágakba történő beruházások”
– mondta Clemens Fuest, a vezető német gazdaságkutató intézet, az Ifo Intézet elnöke áprilisban.
Robert Habeck német gazdasági miniszter a múlt hónapban egy sor intézkedést javasolt a villamos energia árának csökkentésére a vállalkozások számára, beleértve az ideiglenes támogatásokat is.
Erre reagálva a BDI egyértelművé tette, hogy átfogóbb reformokat tart szükségesnek. „A további beruházásokhoz a németországi iparágaknak bürokráciacsökkentésre és célzott adócsökkentésre van szükségük” – mondta Russwurm.
***
Nyitókép: Getty Images / Peter Zelei