Nagyon félnek Brüsszelben az MCC ottani képviseletétől

2023. május 09. 18:07

Frank Füredi, az MCC Brussels vezetője saját lejáratócikket is kapott a POLITICO-tól.

2023. május 09. 18:07
null
Kohán Mátyás
Kohán Mátyás

„Orbán Viktor brüsszeli embere egy volt trockista, aki balos ügyek támogatásával szerzett magának nevet” – így kezdődik a POLITICO „portréja” az MCC brüsszeli képviseletének vezetőjéről, Frank Füredi szociológus professzorról, aki a lap szerint „az 1980-as években az Egyesült Királyság egyik leginkább keményvonalas kommunistája volt, 2016-ban Brexit-párti ellendrukker, aki az úgynevezett cancel culture ellen intézte dörgedelmeit,

Visszaüt a mainstream

A lap kemény szavai minden bizonnyal annak szólnak, hogy az MCC Brussels megnyitása felkavarta a brüsszeli NGO-világ állóvizét. Az MCC magyar diákjainak brüsszeli bázisáként, egyben vitaszínpadként szolgáló intézmény tavaly ősszel indult, élére pedig az európai közélet A-ligájából igazoltak vezetőket: Frank Füredi ügyvezető igazgató világhírű szociológus, a Kenti Egyetem professzora, Werner J. Patzelt kutatási igazgató pedig Németország egyik legismertebb politológusa, a Drezdai Műszaki Egyetem összehasonlító államtudomány-professzora.

A POLITICO felhánytorgatja, hogy az MCC Brussels rendezvényein – melyek az európai technológiaszabályzástól a történelemoktatáson át az ukrajnai háborúig rendkívül szerteágazóak – „az alaphang épp az, amit egy Orbánhoz kapcsolódó kollégiumtól várnál”.

Füredi kollégáit kritizálják

A brüsszeli lap idézi Füredit, aki úgy nyilatkozott, „az EU fősodrához képest alternatív értelmezését szeretném kivetíteni az európai kultúrának”, és feltett szándéka ellensúlyozni a Magyarországot érintő kritikákat.

– mondta a POLITICO-nak Füredi, aki céljául a Magyarország körüli politikai karantén megtörését látja.

Megszólaltatják ugyanakkor az egyensúly kedvéért Cseh Katalin momentumos EP-képviselőt is, aki úgy látja, „az MCC a kormány által finanszírozott intézményként az európai alt-right populista agenda e fajtájának terjesztésére szolgál platformként”, s a brüsszeli iroda megnyitása „kísérlet arra, hogy Európában Orbán gondolatai köré szövetséget építsenek”.

Hosszan kritizálják emellett azt is, hogy az MCC Brussels csapatában többen is Füredi mellett dolgoztak akkor, amikor a szociológus Angliában még aktivizmussal is foglalkozott, és „a munkásosztálytól való elszakadása miatt szidta a Brit Munkáspártot”. Füredi elsősorban munkásjogokkal foglalkozó, gyarmatosítás-ellenes mozgalma, a Forradalmi Kommunista Párt volt tagjait a POLITICO a The Guardian nyomán „jobbos ügyek és nagyvállalatok bérenceinek” nevezte.

Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Összesen 126 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Igazszó
2023. május 10. 06:24
A vétótlan köpcös geci káderpolitikája tragikus, ahogy a politico cikkében is olvasható. Egy zsidó kommunistát fizet a bandájával a pénzünkből. Tisztességes jobboldali magyart nem találni e hazában ilyen feladatra. A vétótlan köpcös geci csicskánál nem azt kell figyelni, amit hazudik, hanem amit csinál.
stug
2023. május 10. 05:53
Van az a közpénz: "Frank Richards álnéven a Revolutionary Communist Group vezető tagja volt, majd a RCG-ből való kizárása után a Revolutionary Communist Tendency alapítója és elnöke, mely később Revolutionary Communist Party (RCP) néven vált ismertté."
kabajeva
2023. május 10. 04:28
Ezt az ótvaros bolsi szutykot ki kellene utasítani Brüsszelből! Menjen vissza Cseljabinszkba!
Palatin
2023. május 09. 22:02
Hajlamos vagyok a társadalmi-politikai csatározásokat is úgy szemlélni, mint az erök, energiák, tömegek ketrecharcát. Rájöttem, hogy ennek a látásmódnak igenis van jogosultsága, persze "mutatis mutandis". Pl. az a kérdés, hogy miért van az, hogy a bolsik nemzetköziek, a konservativok pedig nemzetiek, ezzel a módszerrel ragyogóan vizsgálható. A bolsik is a konservativok is hatalmat akarnak, vezetni akarnak, eddig nincs baj. Most attól tekintsünk el, hogy melyik miért. A kérdés az, hogy miért nemzetközi az egyik és miért nemzeti a másik? A válasz erre elég egyszerü, de mégsem nyilvánvaló. A bolsik törekvései, eléggé emberidegenek, ök kinevezik magukat mindentudónak, akik egyedül tudják, hogyan kell a világot megváltani, a hatalom azért kell nekik, hogy ök diktáljanak. Ez persze csak maszlag a naiv népnek. Egy ilyen programmal soha nem lehet elnyerni a nép többségének támogatását. De ha az ilyen rendszerek nemzetközileg összefognak, nem lesz hova menekülni azoknak, akik az ilyen rendszerböl nem kérnek. Tehát a bolsik nemzetközisége nem más, mint a népek csapdába ejtése. Ez az ö harci taktikájuk a hatalom megszerzésére és megtartására. A konzervatívok ezzel ellentétben a nemzet saját erejében, saját lehetöségeiben bíznak. Támaszkodni akarnak a már elért és bevált eredményekre, és motiválni akarják saját népüket az aktivitásra, szorgalomra, a közös sikerekre. Erre akarják épiteni a hatalmukat is, azért remélik a hatalmon maradásukat, mert a saját népük elégedettek velük. Nos ehhez nem kell nemzetköziség, legalábbis nem azért, hogy a saját népüket csapdába ejtsék. Nemzetközi kooperációt viszont ök is nagyon fontosnak tartják, de ök ezt a kölcsönös elönyök céljából, akarják, és nem azért, hogy népüket csapdába ejtsék A fontos tanulság ebböl az, hogy a bolsevikok a nemzetköziséggel, a teljeskörü globalizációval egymás népeit közösen csapdába ejtik. Ez számukra létfontosságú, mert enélkül nem müködik a rendszerük. Olyasmi ez, mint amikor a halászok akkora hálóval halásznak, hogy a halaknak nincs hova menekülniük, mert mindenhogyan a hálóban találják magukat. Nem tudom, hogy a bolsevik nemzetköziségnek ez az oldala, - mint leglényegesebb jellemzöje -, bevonult-e a köztudatba. Ha nem, akkor itt az alkalom.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!