Három ország szembeszállt az Európai Unióval: Orbán Viktor fontos szövetségeseket szerzett

A múlt heti uniós csúcs komoly eredményeket hozott Magyarországnak. A szuverenista erők már nincsenek egyedül az Európai Unióban.

„A legfontosabb, hogy nem lopják el a pénzt. Ez így elég szerény, csak az van itt, aminek lennie kell” – mondja Prigozsin, utalva az orosz vezetés korrupciójára.

A Wagner-vezér ellátogatott a frontra, és szemügyre vette, milyen körülmények között tengetik mindennapjukat a zsoldosai, derül ki egy Twitter-bejegyzésből, amit a Portfolió is szemlézett.
Prigozsin nem volt elájulva attól, amit a lövészárkokban látott, miközben szemrevételezte a helyszínt, a földbe ásott műveleti központot, végig az orosz védelmi minisztériumot szidta. Szurkálódó megjegyzéseket tett azzal kapcsolatban hogy az orosz reguláris erők parancsnoki állásai jobbak, mint amit a zsoldosainak biztosítanak.

A legfontosabb, hogy nem lopják el a pénzt. Ez így elég szerény, csak az van itt, aminek lennie kell”
– mondja Prigozsin, utalva az orosz vezetés korrupciójára.
Nyitókép: AFP/Anadolu Agency