Támadás érte Kárpátalját
Lehet, hogy a cél a magyar és szlovák áramszállítások akadályozása volt.
A lap szerint „erkölcsi paródia lenne, ha olyan eredményt engednénk meg, amely a Kremlt bármilyen módon jutalmazza”.
„Hogyan törhetünk ki az ukrajnai patthelyzetből?” címmel a szerkesztőség által jegyzett vezércikket közölt a The Washington Post. Mint írták, „közel egy évvel azután, hogy Vlagyimir Putyin vérfürdőt rendezett Ukrajnában, [...] a Nyugat legfőbb célja annak bíztosítása kell hogy legyen, hogy az orosz zsarnok semmit se nyerjen az agressziójával”. Megjegyezték,
erkölcsi paródia lenne, ha olyan eredményt engednénk meg, amely a Kremlt bármilyen módon jutalmazza”.
„Ez egyben potenciálisan halálos csapást mérne arra az alapelvre, amelyen a nyugati stabilitás és a civilizált nemzetközi magatartás nyugszik: hogy szuverén államokat nem lehet büntetlenül megszállni, leigázni és tömeges mészárlásnak alávetni.”
Szerintük Amerikának nincs más választása, mint fokozni Kijev katonai, gazdasági és diplomáciai támogatását, ami azt jelenti, hogy az ukrán erőket a lap szerint „jelentősebb fegyverekkel és nagyobb számban kell felszerelni, valamint agresszívebb szankciókat kell bevezetni Moszkvával szemben, és egy izmosabb nemzetközi koalíciót kell létrehozni Oroszország elszigetelésére és kiközösítésére”.
A lap szerkesztőségi állásfoglalásában kifejtette, hogy szerintük mi a célja a fegyverszállításnak: „az ukrán fegyverarzenál megerősítésének fő célja nem az, hogy több orosz katonát öljenek meg. Putyin úr maga teszi ezt azzal, hogy rosszul kiképzett katonák hsokaságát küldi ágyútöltelékként a frontvonalra.
A cél inkább az kellene legyen, hogy meggyőzzük az orosz diktátort katonai eszkalációjának hiábavalóságáról,
demonstrálva, hogy a Nyugat – amely gazdagabb, erősebb, illetve technológiailag fejlettebb – nem fog spórolni a támadások visszaveréséhez szükséges felszerelésen”.
Nyitókép: MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / SPUTNIK VIA AFP