Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Mivel az Európai Parlamentben kirobbant korrupciós ügy vizsgálatának ezen szakaszában nincs bizonyíték semmiféle jogsértésre Marokkó részéről – közölte Peter Stano, az Európai Bizottság külügyi szóvivője szerdán.
Kiemelte: az ügymenet a belga igazságszolgáltatás kezében van, teljes mértékben megbíznak a vádak kivizsgálása érdekében végzett munkájukban.
Marokkó nagyon fontos partnerország”
– fogalmazott a szóvivő, majd azzal folytatta, hogy az együttműködést az Európai Unió erősíteni kívánja. Leszögezte, a főképviselő az EU-ban aggodalmat keltő témákat is felvet majd látogatása során.
Az Európai Unió külügyi szolgálata (EEAS) szerdán közölte, hogy Josep Borrell csütörtökön és pénteken Marokkóba utazik. Látogatásának célja az EU és Marokkó közötti partnerség elmélyítése, az aktuális kérdések megvitatása és azon konkrét területek feltárása, ahol a párbeszédet és az együttműködést tovább lehet mélyíteni.
Marokkó neve felmerült abban a korrupciós ügyben, amelynek keretében az Európai Parlament több képviselőjét is meggyanúsították, köztük Eva Kaili azóta leváltott alelnököt. Eva Kaili őrizetbe vett élettársa, az olasz Francesco Giorgi egy belga szocialista EP-képviselő, Maria Arena asszisztenseként dolgozott, és egy vallomásában beismerte, hogy tagja volt egy olyan lobbiszervezetnek, amelyet Marokkó és Katar is arra használt, hogy beavatkozzon az Európai Parlament döntéseibe.
(MTI)
Nyitókép: Nicolas Economou / NurPhoto / NurPhoto via AFP