„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
A Boeing és a SAAB olcsó alapanyagokból gyártana muníciót a HIMARS-sorozatvetőkhöz.
Nagy mennyiségben érkezhetnek jövő tavasztól Ukrajnába a HIMARS-sorozatvetővel kilőhető rakéták, amennyiben a Pentagon elfogadja a Boeing és a SAAB tervét. A két cég olyan olcsó alapanyagokból gyártana muníciót, amelyekkel tele vannak az amerikai raktárak – számolt be a Magyar Hírlap.
Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a Pentagon elfogadja a Boeing javaslatát: a cég a SAAB-bal együttműködve kombinálná a nagy mennyiségben rendelkezésre álló, kisméretű GBU–39-es precíziós bombákat és az M26 rakétahajtóműveket, hogy
A GLSDB-rendszert 2019-ben kezdték fejleszteni, októberben pedig már készen állt a tömeggyártásra, így kedvező visszajelzés esetén 2023 tavaszától szállítható. A hatótávolsága 190 kilométer, ami a duplája a jelenleg használt GMLRS-ekének.
A Pentagon féltucatnyi ötletet kért be a hadiipari szereplőktől arra vonatkozóan, hogyan lehetne biztosítani Ukrajna és Amerika kelet-európai szövetségeseinek ellátását hadianyaggal egy elhúzódó háború esetén. A Boeing javaslata kapta a legjobb fogadtatást, már csak azért is, mert valóban minden rendelkezésre áll a megvalósításához; az afganisztáni kivonulás miatt tömve vannak a raktárak a GLSDB-hez felhasználható bombákkal és rakétahajtóművekkel.
Nyitókép: Wikipédia