Felfedte a lapjait Annalena Baerbock: ha együttműködésről van szó, neki mindegy, ki az USA elnöke
Egyértelműen fogalmazott a transzatlanti kapcsolatokról a német külügyminiszter.
Az amerikai Háborúkutató Intézet szakértői szerint nem szolgálná Vlagyimir Putyin céljait az atomfegyverek bevetése.
Egyes becslések szerint Oroszország nagyjából kétezer taktikai és majdnem háromezer stratégiai atomfegyverrel rendelkezik, ezzel a világ jelenlegi legnagyobb atomhatalmának számít – hívta fel a figyelmet a Világgazdaság. A taktikai atomfegyverek szűkebb körben pusztítanak és a maguk után hagyott sugárfertőzés mértéke is kisebb, de így is rendkívül nagy veszélyt jelentenek – hangsúlyozták.
Egy taktikai fegyverrel akár egy teljes katonai bázist is fel lehet számolni, de egy kicsi város méretű területet is képes évekre lakhatatlanná tenni. A bevetése viszont nagyon kockázatos, Moszkva minden bizonnyal elveszítené a szövetségeseit, – például Kínát és Indiát – ha „felrúgná az atom-tabut” – írta a lap.
Emellett fontos látni, hogy Ukrajna túlságosan közel van Oroszországhoz ahhoz, hogy a területére atomot dobjanak. A csernobili katasztrófát követően Oroszországba és Fehéroroszországba fújta át a szél a legnagyobb mennyiségben a radioaktív felhőt. Ez azt jelenti, hogy
– mutatott rá cikkében a vg.hu.
Mindezek ellenére az amerikai Háborúkutató Intézet szakértői szerint nem szolgálná Vlagyimir Putyin céljait az atomfegyverek bevetése.
Az Intézet szakértői úgy vélik,
ami Oroszországnak sem lehet a célja – írta a Világgazdaság.
Nyitókép: MTI/Pool AP/Thibault Camus