Érdekes, hogy a vonalas marxista Junge Welt viszont közölt saját tudósítást Orbán fellépéséről „Orbán, a békeangyal” címmel. Ami még érdekesebb, hogy
a szélsőbaloldali lap elég kiegyensúlyozottan számolt be az eseményről,
kiemelve, hogy a magyar miniszterelnök látogatásának valódi célja sokkal inkább a jogállamisági eljárással lehetett kapcsolatos, nem pedig az ukrajnai háború ügyében kialakult magyar álláspont ismertetése.
Nagyobb figyelmet kapott a keddi beszélgetés az alapvetően svájci, de éppen az eltérő megközelítései és bizonyos fokú sallangmentessége miatt a német olvasóknál is népszerű Neue Zürcher Zeitung online kiadásánál.
Az NZZ saját tudósítót küldött az eseményre, a tudósításból pedig az is kiderül, hogy a hallgatóság soraiban egyébként elég érdekes társaság gyűlt össze a CDU jobbszárnyához tartozó Hans Georg Maaßentől a berlini szociáldemokratáktól nemrégiben kivágott Thilo Sarrazinig. Az NZZ azt tartotta a leglényegesebbnek kiemelni, hogy Orbán hálás Merkel Oroszország-politikájáért és hogy bízik Trump választási győzelmében.
Spiegel: Magyarország egyenlő Oroszország mínusz erőszak
A hamburgi Der Spiegel online kiadása hétfő este hozta vezető helyen „A farkas nem lehet vegetáriánus” című elemzést Jah Puhl tollából, amely azzal foglalkozik, hogy „mi tartja a budapesti autokrata Orbán Viktort a moszkvai háborús uszító oldalán”. A legfőbb kritikai pont az, hogy Orbán nem a nem moszkvai háborús uszítók kottájából játszik háborúügyben, az okokat Puhl az Orbán és Putyin közti ideológiai közelségben, illetve abban azonosítja, hogy
szerinte „Magyarország = Oroszország, mínusz az erőszak”.
”.A szakértő megszólaló a témában Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund munkatársa volt.
Cicero, TE: nincs újdonság
A magyar vezetéssel megértőbbnek számító lapok közül természetesen az egyik szervező Cicero is tudósított a pódiumbeszélgetésről, méghozzá elég részletesen. A Cicerónál Orbán mondandójának több, más lapoknál elsikkadt aspektusára is felhívták a figyelmet – például arra, hogy Orbán Viktor egyetért Emmanuel Macronnal abban, hogy Európának stratégiai függetlenségre kell törekednie, illetve hogy az Európai Unió jelenlegi energiapolitikája csak ahhoz vezet, hogy kontinensünk átkerül amerikai függésbe az orosz függésből, ami nem lehet cél.