Lavrov Moszkvában fogadta a Hamász küldöttségét

2022. szeptember 12. 22:01

Az orosz fél hangsúlyozta a palesztin nemzeti egység mielőbbi helyreállításának fontosságát.

2022. szeptember 12. 22:01
null

Fogadta a Hamász palesztin mozgalom Iszmail Haníje vezette küldöttségét Moszkvában Szergej Lavrov orosz külügyminiszter – közölte hétfőn az orosz diplomáciai tárca.

Az orosz tárcavezető és a Hamász Politikai Hivatalának elnöke a moszkvai tájékoztatás szerint megvitatta a közel-keleti helyzetet, különös tekintettel a palesztin kérdésre. 

Az orosz fél hangsúlyozta a palesztin nemzeti egység mielőbbi helyreállításának fontosságát

a Palesztin Felszabadítási Szervezet politikai platformján, valamint „a palesztin-izraeli konfliktusnak az általánosan elismert nemzetközi jogon nyugvó rendezése szükségességét, amelynek alapját az ENSZ Biztonsági Tanácsa és a Közgyűlés vonatkozó határozatai, valamint az arab békekezdeményezés képezik.    

A Hamász küldöttségét fogadta Mihail Bogdanov külügyminiszter-helyettes, az orosz elnök közel-keleti és afrikai országokért felelős különmegbízottja is, aki részletes konzultációt folytatott a delegációval.

(MTI)

Nyitókép: AFP

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gordon.
2022. szeptember 14. 09:11
Még egy barát Irán, Észak-Korea és Asszad mellé? Szívet melengető baráti társaság! Csak nehogy ez a Lavrov alak a békéről, szabadságról és az ENSZ alapokmányáról kezdjen beszélni. Bár éppen beszélhet, legföljebb kiröhögik és legyintenek rá. Olyan sokan azért már nincsenek a potenciális barátok. Jöhet még az IS, Boko Haram, huszi jemeni "lázadók", Hezbollah, valamint Idi Amin, Csombe, és Bokassa császár - ja, ezek már máshol vannak...
Box Hill
2022. szeptember 13. 10:46
Ha mászni akar, hagyni kell.
Backstab
2022. szeptember 13. 10:20
Russia terror state
MyOp
2022. szeptember 13. 09:53
Amerikai fegyver és pénz nélkül aligha. Persze Amerikában is a zsidók intézik a támogatást. Az oroszok pont erre játszanak. Abszolút nem jönne most rosszul Putyinnak, ha az arabok nekimennének Izraelnek. Ha az amcsiknak dönteni kell esetleg, hogy kire figyeljenek jobban, az ukránokra vagy Izraelre, biztos Izrael a befutó. A lényeg, minden eszközzel gyengíteni a nyugati támogatást Ukrajnában, főleg az amerikait, mert az a számottevő. Ez logikus, Moszkvában sem hülyék. Lehet még Irán is bevállal majd valamilyen Izraellel szembeni fenyegető szerepet és még Taivan kérdése is napirenden van.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!