A román határrendészet pénteki közleményében kiemelte, eddig kevesebb embercsempészt fogtak el, mint a tavalyi év azonos időszakában. 351-et a tavalyi év első nyolc hónapjában feljegyzett 427-hez képest, és 580 helyett csak 480 bűnvádi eljárás indult embercsempészés gyanújával – mutattak rá.
Az illegális migránsok többségét már nyilvántartásba vették Romániában
A román határrendőrség szerint a magyar határon elfogott illegális migránsok többsége Romániában már nyilvántartásba vett menedékes. A határsértők többnyire az országúti pihenőhelyeken bújnak el az országhatár felé tartó teherautók rakterében, ezért felhívják a sofőrök figyelmét, hogy
minden pihenő után ellenőrizzék, nincs-e valaki a jármű rakterében,
nem bontották-e meg a teherautó ponyváját, és azonnal értesítsék a határrendőrség legközelebbi kirendeltségét, ha potyautast fedeznek fel – idézte a román határrendőrség közleményét a Biztonság és Piac.