Ferenc pápa is támogatja Orbán Viktor karácsonyi tűzszüneti javaslatát
Az egyházfő azt szeretné, ha minden fronton véget érne a vérontás.
Közben pedig az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország és Németország az iráni atomprogramról vitázik.
Az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország és Németország vezetői megvitatták a 2015-ös iráni atomalku felújítására irányuló erőfeszítéseket. A régióban nő a feszültség, miután Irán és Izrael kölcsönösen megsemmisítéssel fenyegette egymást – írta meg a Reutersre hivatkozva a Portfolio.
A gond az, hogy a fent említett négy ország elnökei bár megvitatták az iráni atomprogramról folyó tárgyalásokat, a közel-keleti térségbeli partnerek támogatásának megerősítését, valamint az iráni destabilizációs tevékenységének korlátozására irányuló közös erőfeszítéseiket,
Nasszer Kanáni iráni külügyminisztériumi szóvivő hétfőn azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy halogatja a 2015-ös nukleáris megállapodás felújításáról szóló tárgyalásokat. Szerinte „Amerikának és Európának nagyobb szüksége van a megállapodásra, mint Iránnak. Néhány kérdés még megoldásra vár, de ezek nagyon fontosak Irán számára”.
A nukleáris tárgyalások kudarca újabb regionális háború kockázatát veti fel, mivel
ha a diplomácia nem tudja megakadályozni Teheránt abban, hogy nukleáris fegyverkezési képességet fejlesszen ki. Irán, amely régóta tagadja, hogy ilyen ambíciói lennének, megsemmisítő válaszlépésre figyelmeztetett minden izraeli támadásra.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Szaber