Ezüstérmes a paralimpián az RMDSZ-es román sportminiszter, Novák Eduárd

2021. augusztus 27. 09:28

A 4000 méteres egyéni üldözéses futamban ért el második helyezést, így ő lett az első miniszter, aki olimpiai érmet nyert.

A sporttörténeti sikerről az RMDSZ vezetője, Kelemen Hunor számolt be a Facebook oldalán. Elmondása szerint párttársa a kedvenc versenyszámában szerezte meg az ezüstérmet érő második helyet, így

ő lett az első olyan hivatalban lévő miniszter, aki paralimpián indult, és olimpiai érmet is nyert.

Nyitókép: Kelemen Hunor Facebook oldala

Összesen 21 komment

Kettőazkilenc
2021. augusztus 27. 20:14
Gratula, nem értek hozzá de azért elég embertelen daráló lehet egy ilyen pálya 4000m!
2021. augusztus 27. 11:07
Vajon Turó ezredes asszonyság (Branza= Turó = Ana Maria Popescu ezüstérmes vivő Tokióban) fogadja majd virággal a sportminisztert a repülőtéren? Ő cirkuszolt vele a kapcsán, hogy Novák megjegyezte, hogyha több pénze lett volna a román sportnak Branza akkor sem biztos hogy aranyat nyert volna! Mellesleg, a Pro sport online sportújság meg sem emliti Novák éremszerzését!