Hány szír migránst lehetne hazaküldeni Európából? Mutatjuk!
Miközben a kormányok óvatosságra intenek, Európa-szerte egyre többen vetik fel, hogy itt az ideje az Aszad-rezsim elől elmenekült szíriaiaknak visszatérni az országukba.
Litvánia rendkívüli állapotot vezetett be a Fehérorszországból érkező erőszakos bevándorlók miatt, akik ellen könnygázt és egyéb kényszerítő eszközöket is bevetettek.
Könnygázt és egyéb kényszerítő eszközöket vetett be a litván határőrség a szomszédos Fehéroroszországból behatoló erőszakos illegális bevándorlókkal szemben – közölte szombaton a határőrszolgálat.
a földre fektették és megbilincselték a behatolókat.
A tájékoztatás szerint az elmúlt 24 órában a litván-fehérorosz határon 116 embert tartóztattak fel. Az év eleje óta ezen a határszakaszon 938 migránst állítottak meg, ami 11,5-szerese a megelőző év hasonló időszakában regisztrált hasonló eseteknek.
Ingrida Simonyté miniszterelnök azonban óvott a helyzet "túldramatizálásától", szerinte a rendelkezésre elsősorban a logisztika területén hozandó intézkedések miatt van szükség.
Litvániának 1070 kilométer hosszú schengeni határa van, amely egyúttal az Európai Unió külső határa. Ezen belül a leghosszabb a Fehéroroszországgal közös, 679 kilométeres határszakasz. Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök május végén elhangzott parlamenti beszédében figyelmeztetett, hogy országa akadályt képez a kábítószer-csempészet és az illegális migráció útjában, de ha a Nyugat nem hagy fel a nyomásgyakorlással, a fehérorosz hatóságok el fognak gondolkodni azon, hogy érdemes-e ezt a tevékenységet folytatniuk.
(MTI)
Nyitóképünk csupán illusztráció! Fotó: Muhammed Said / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP