Bekopogtatott a valóság az Európai Unióhoz: felfedezték azt, amiről Orbán Viktor már tíz éve beszél
Új prioritásokról esett szó Strasbourgban.
Nyomon követtetné az Európai Bizottsággal a harmadik országból érkező szervezeteket és intézményeket a Momentum politikusa.
Mint ismert, Cseh Katalin közösségi oldalán számolt be arról, hogy levelet küldött Josep Borrellnek, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének a Fudan Egyetem budapesti kampuszával kapcsolatban. A Momentum EP-képviselője az alábbi kérdéseket szegezte Borrellnek:
Végül arra a momentumos képviselő arra kérte a külügyi főképviselőt, hogy tájékoztassa arról, „hogyan próbálja kezelni az Európai Bizottság azt a helyzetet, amikor az intézmény küldő országáról tudni lehet, hogy az európai demokráciák gyengítésére törekszik?”
Marad a Diákváros, de jön a Fudan Egyetem is
Nemcsak a Momentum az egyetlen ellenzéki párt, amelyik szót emel a kínai egyetem ellen. Korábban többek között Karácsony Gergely is kifejtette ellenérzéseit a Fudan Egyetem kapcsán. Közösségi oldalán például a napokban azt írta, szerinte „meghátrálásra kényszerítették” a kormányt a kínai egyetem ügyében, állítása szerint ugyanis az eredeti tervekben az egyetem a Diákváros helyén szerepelt.
Csakhogy mint Fürjes Balázs több alkalommal is leszögezte, a Diákváros tekintetében nincsen semmi változás.
A Déli Városkapu fejlesztési terület északi sarkában valójában üzleti-irodai fejlesztéseket terveztek, ennek a helyére kerül majd a kínai kampusz – hangsúlyozta a kormánybiztos. A Diákváros pedig, aminek épületei az egykori Nagyvásárcsarnok körül és a vízparton lesznek, érintetlen koncepcióval megy tovább – tette hozzá.
A Momentum kínai befolyásról ír
Cseh Katalin a főpolgármesterhez hasonlóan „kínai befolyásról” ír fentebb említett Facebook-bejegyzésében, ezzel magyarázza, hogy az Európai Bizottság alelnökéhez fordult.
Nem ez az első ilyen eset a Momentum részéről, hiszen márciusban például a jogállamisági feltételrendszer kapcsán az Európai Parlament jogi eljárást indítását is kilátásba helyezte az Európai Bizottság ellen, mert az EP szerint a brüsszeli végrehajtó testület túl sokat késlekedett az uniós költségvetés védelmére létrehozott jogállamisági feltételrendszer alkalmazásával. A fenyegetőző állásfoglalás támogatói közt szerepeltek a Momentum EP-képviselői, így Cseh Katalin is.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila