Szerbiai szakember: Legalább két hétre le kellene zárni mindent

2021. március 17. 10:03

A szerb kormány szerdától vasárnapig szinte minden üzletet bezárt az országban, kizárólag az élelmiszerüzletek, a benzinkutak és a gyógyszertárak tarthatnak nyitva.

2021. március 17. 10:03

Nem lesz elegendő csak öt napra bezárni majdnem mindent Szerbiában, ahhoz, hogy a koronavírus-járvány elleni intézkedések hatékonyak legyenek, legalább két hétre van szükség – jelentette ki Predrag Kon, Szerbia legismertebb járványügyi szakértője.

Az epidemiológus a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) műsorában beszélt arról, hogy a koronavírus-járvány kezelésével megbízott válságstáb tanácsát megfogadva a szerb kormány szerdától vasárnapig szinte minden üzletet bezárt az országban, kizárólag az élelmiszerüzletek, a benzinkutak és a gyógyszertárak tarthatnak nyitva. Predrag Kon szerint még legalább egy héttel meg kellene hosszabbítani ezeket az intézkedéseket annak érdekében, hogy kézzelfogható és látható eredményük legyen.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Itt az eddigi legvadabb forgatókönyv: hamarosan ugyanazt mérheti a Nézőpont és a Medián

Itt az eddigi legvadabb forgatókönyv: hamarosan ugyanazt mérheti a Nézőpont és a Medián
Tovább a cikkhezchevron

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szerdára 5201-gyel 525 994-re, Koszovóban 553-mal 78 340-re, Észak-Macedóniában 999-cel 113 617-re, Montenegróban 537-tel 84 700-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 1606-tal 146 237-re növekedett. A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 31-gyel 4768-ra, Koszovóban nyolccal 1727-re, Észak-Macedóniában 24-gyel 3362-re, Montenegróban 15-tel 1152-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 53-mal 5829-re nőtt.

(MTI)

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!