Döbbenetes javaslattal állt elő a Bloomberg: újabb módszerrel vennének el támogatásokat Magyarországtól
A hírügynökség ötlete komoly változásokat idézhetne elő.
Önök ne oktassanak ki bennünket erkölcstanból, hanem végre söprögessenek a maguk háza táján!
„Az ajándékot Manfred Webertől, az erkölcsi etalon uniós képviselőjétől kaptuk. Még az óév utolsó napjai egyikében, de nyilván a jövőre szólóan is. A különös életpályájú úr ugyanis azt közölte velünk, magyarokkal, hogy tévúton járunk. Orbán Viktor miniszterelnök – amúgy már nem először – válaszra méltatta ezt a különös erkölcsű embert.
Lassan már megszoktuk ugyan, mégsem lehet belenyugodni, hogy az emlegetett úr és jó néhány társa Magyarországot bíráló mondataira hiába adunk választ, hiába sorolunk fel akárhány ellenőrizhető konkrétumot, amelyek mindegyike cáfolja a Weber által jellemzett tévutat, úgy tűnik, az Európai Unió korifeusai, Weber úrral egyetemben tévedhetetlennek vélik magukat, s eszük ágában sincs figyelembe venni a cáfolatokat. Ezt nevezik ők demokráciának. Megrögzött civilként meg kell említenem, hogy egy miniszterelnöknek értelemszerűen más az érvrendszere, mint egy politikával csak az újságok hasábjain találkozó polgárnak. Mégis, hadd legyen jogunk minősíteni a karrierista Weber bírálatait a magunk civil módján.
Nos, meg kellett élnünk, hogy szinte csatlakozásunk óta támadják az unió okosai azt az elvet és gyakorlatot, miszerint mi meg akarjuk őrizni nemzeti identitásunkat. Soha senki a magasságos unióból meg nem magyarázta nekünk, miért is bűn ez? Soha, senki meg nem indokolta, mi lenne (nekünk, nem nekik) jó abban, ha – feladva nemzeti önállóságunkat – egyesülnénk az unió számos államával egy katyvasztársadalomban, mely már európainak nem is nevezhető, legfeljebb csak földrajzi elhelyezkedése miatt. Miért kellene nekünk az egyre sokasodó mecsetek, a folyton támadott s már jórészt zárva tartott templomok árnyékában, a szinte rendszeres terrortámadásoktól rettegve élnünk, mint teszik ezt a »művelt Nyugat« polgárai? Mitől tévút ez? Mi erre a válasza, Weber úr?
Ajánlom, vegye a fáradságot, és cáfolja meg például Rab Irén úrhölgy és Georg Spöttle úr Magyarországon megjelenő és Németországról szóló újságcikkeinek valóságtartalmát, netán a rejtélyes halált halt Udo Ulfkotte könyveinek állításait, amelyek mindegyike tényeken alapul, s amelyeket a magyar sajtóban rendre olvashatunk. (Ők ugyanis jól ismerik a német társadalmat, a német valóságot.) Ezek az írások márpedig azt bizonyítják, hogy önöknek a saját házuk táján kellene keresgélniük, avagy, miképp a magyar közmondás szól, söprögetniük, már ami a német hétköznapi valóságról szóló híreket illeti.”