Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Egyre világosabb, Orbán Viktor miért hangoztatja régóta, hogy a brüsszeli politika irányát meg kell változtatni.

A számtalan váratlan változás következtében sem javult az ország gazdasági helyzete.

Észak-Korea új ötéves tervet készül elfogadni a kormányzó Koreai Munkapárt januári kongresszusán – közölte csütörtökön az állami média. Erről szerdán döntöttek a párt központi biztosságának ülésén, amelyen az ország vezetője, Kim Dzsong Un elnökölt.
A határozat értelmében a pártfórumon kezdeményezték, hogy az új körülményekhez igazítsák a gazdasági és pártpolitikai stratégiát – derült ki a KCNA phenjani hírügynökség jelentéséből.

A tájékoztatásból kitűnt, hogy a számtalan váratlan változás következtében nem javult az ország gazdasági helyzete. Az a cél sem valósult meg, hogy javuljon a lakosság életszínvonala.
A Koreai Munkapárt nyolcadik kongresszusát januárra hívják össze. Legutóbb ilyen kongresszust négy éve tartottak, azt 36 év után először rendezték meg. Akkor a Kim Dzsong Un által elővezetett ötéves terv kilátásba helyezte az energiaellátás javítását, az ipari és a mezőgazdasági termelés növelését.
(MTI)