Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Köszönetet mondott Lampedusa lakosainak és minél előbbi megoldást ígért a migrációs és egészségügyi veszélyhelyzetre Luciana Lamorgese belügyminiszter.
Köszönetet mondott Lampedusa lakosainak és minél előbbi megoldást ígért a migrációs és egészségügyi veszélyhelyzetre Luciana Lamorgese belügyminiszter hétfői látogatásán a dél-olaszországi szigeten, ahova július elsejétől mintegy ezerötszázan kötöttek ki. Luciana Lamorgese a lampedusai lakosok és a helyi hatóságok tanúsította együttműködés és szolidaritás jelentőségét hangsúlyozta. Köszönetet mondott mindazoknak, akik részt vesznek a partra vetett emberek mentésében, ellátásában. A belügyi tárca vezetője minél előbbi megoldást ígért a húsz négyzetkilométer nagyságú sziget számára, amely az Észak-Afrikából Európába tartó migráció egyik első számú állomásának számít.
Lamorgese az intézkedések között említette, hogy július eleje óta a korábban érkezett és sziget partjait teljesen ellepő migránshajókból már negyvenötöt lebontottak, és további kilencvenhetet máshova szállítottak. Így ez a munka nem a sziget költségvetését terheli majd. A belügyminisztert Salvatore Martello lampedusai polgármester várta, aki korábban arra szólította fel a kormányfő Giuseppe Contét és Luciana Lamorgesét, személyesen mérjék fel a szigeten kialakult migrációs és az ebből következő egészségügyi veszélyhelyzetet. A polgármester a sürgősségi betegellátó központ bővítését és egy új kórház építését sürgette a római kormánytól. A találkozón elhangzott, hogy július elejétől mintegy ezerötszáz migráns érkezett Lampedusára. A vírusteszteken egy személy bizonyult pozitívnak, de voltak olyan betegek, akiket azután szűrtek, hogy Lampedusáról más olaszországi migránsközpontba lettek áthelyezve. A belügyminiszter kísérő Franco Gabrielli országos rendőrparancsnok és a szicíliai idegenrendészetet vezető Rosa Maria Iraci felkereste a kevesebb mint száz személyes lampedusai regisztrációs központot (hot spot) is, amelyet az utóbbi napokban teljesen kiürítettek.

Luciana Lamorgese találkozott a migrációtól szintén kiemelten érintett szicíliai Pozzallo és Porto Empedocle hatósági képviselőivel is. Bejelentette, hogy a következő napokban Nello Musumeci szicíliai kormányzóval, valamint a szicíliai egyház vezetőivel egyeztet. A belügyminiszter hozzátette, hogy a tárca új járványmegelőzési egészségügyi protokoll kidolgozásán dolgozik a dél-olaszországi partokon kikötő migránsok ellenőrzésére. Sajtóértesülések szerint a belügyminisztérium újabb karanténhajót akar állítani a szicíliai partok közelébe, hogy ezen helyezze el a karantén alatti migránsokat. Matteo Salvini a Liga párt és a jobbközép ellenzék vezetője bejelentette, hogy csütörtökön Lampedusára látogat, hogy személyesen találkozzon a helyi munkavállalókkal, elsősorban az idegenforgalomban dolgozókkal, akik – a politikus kijelentései szerint – a járvány után az illegális bevándorlás miatt nem tudnak újraindulni. A római belügyminisztérium hétfői adatai szerint év eleje óta 9784 migráns érkezett a tavalyi ugyanezen időszakban regisztrált 3310-hez képest.
(MTI)