Janik Szabolcs: Minden adott egy újabb migrációs hullámhoz

2020. március 05. 08:39

A szakértő szerint a kérdés az, hogy a megítélt uniós segítséget – mintegy 350 millió eurót – miként tudja Görögország felhasználni határai védelmére.

2020. március 05. 08:39

A Migrációkutató Intézet igazgatóhelyettese csütörtökön az M1 aktuális csatornán kifejtette, Törökországban sokan vártak arra, hogy határnyitás legyen, de a szíriai harcok miatt a migránsok folyamatosan „utánpótlás” is kapnak. Ebben az ügyben döntő lehet, hogy végül mennyien tudnak átjutni a görög határon – tette hozzá.

A török források százezer feletti határsértőről beszélnek, míg a görög sajtó néhány tízezerről. „Nyilván a kettő együtt nem lehet igaz, de ha megnézzük a felvételeket, akkor jól látszik, hogy bizonyosan nagy tömegek azok, akik szeretnének vagy tengeren, vagy szárazföldön átjutni” – mondta Janik Szabolcs.

A szakértő szerint a kérdés az, hogy a megítélt uniós segítséget – mintegy 350 millió eurót – miként tudja Görögország felhasználni határai védelmére. Ha nagyon sokan bejutnak Görögországba, akkor megindul a „mozgás” a balkáni útvonalon, és előbb utóbb a magyar határon is megjelenhet egy nagyobb tömeg – mondta Janik Szabolcs.

(MTI)

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Coccothraustes
2020. március 05. 12:11
Az a szerencsénk, hogy Magyarország miniszterelnökét Orbán Viktornak hívják.
nemecsekerno_007
2020. március 05. 09:55
Több katona, kevesebb NGO. Ez a megoldás.
Leskelődő
2020. március 05. 09:17
Inkább az lehet az első kérdés, hogy az EU valóban odaadja-e a megítélt támogatás. Rossz nyelvek szerint a törököknek sem utalták a megállapodás szerinti összeget a migránsok visszatartásáért.
luzitanxaver
2020. március 05. 09:15
Az utánpótlás gyakorlatilag végtelen. Nem Szíriából, hanem azokból az országokból, amik már most is nyomják kifelé a népességfeleslegüket erőnek erejével és akiknek az előőrsei már most ott vannak a görög határon meg a balkáni útvonalon. Afganisztán, Pakisztán, a többi belső-ázsiai -sztán, Banglades, India, Irak, Irán, meg a komplett afrikai kontinens. Amit most látunk, az még csak a kezdet kezdete, amihez képest 2015 egy egyszerű kis hétvégi séta volt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!