Nem is titkolják az amerikaiak: Trump számára Orbán fontosabb politikus, mint Putyin
A Forbes egyszerű példával illusztrálta a helyzetet.
Komisz, utálatos, majd huncutnak tartott írásokat hagytak hátra a volt elnök emberei a Fehér Ház szóvivője szerint. De legalább nem tépkedték ki úgy a vezetékeket, mint Bill Clinton távozásakor.
Az előző amerikai elnök, Barack Obama és munkatársai „komisz jegyzeteket” hagytak hátra – mondta Stephanie Grisham, a Fehér Ház szóvivője kedden egy rádióműsorban. Grisham közölte: „amikor beléptünk a Fehér Házba, minden iroda tele volt Obama könyveivel, és jegyzetekkel, amelyeken az állt, hogy úgyis kudarcot vallunk, és hogy nem leszünk sikeresek”. Később a szóvivőnő pontosított, és úgy fogalmazott, hogy „utálatos jegyzetek” csak a Fehér Ház sajtóügyekkel foglalkozó részlegének irodáiban voltak.
Az Obama-kormányzat néhány munkatársa azonnal cáfolta Grishamet. Susan Rice, az Obama-adminisztráció nemzetbiztonsági tanácsadója a Twitteren azt írta: „ez meztelen hazugság”. Cody Keenan, Obama egyik beszédírója szintén a Twitteren cáfolt: „senki nem hagyott ott hatodik osztályos diák szintjén megírt fantáziátlan jegyzeteket” – írta. Majd hozzáfűzte: „de ha elolvasták a tájékoztatókról készült, ott hagyott jegyzőkönyveket, vagy a feljegyzéseket arról, hogy mit és hogyan kell csinálni, akkor legalább azt tudják, hogyan kell megírni egy összefüggő beszédet, hogyan kell lefolytatni egy kinevezendő személy háttérellenőrzését, és talán közülük kevesebbeket helyeznek vád alá vagy küldenek börtönbe”.
Az interjú után Stephanie Grisham – aki kinevezése előtt a first lady, Melania Trump sajtófőnöke volt – újságíróknak azt mondta, nem érti, „miért ilyen érzékeny mindenki”, hiszen – mint fogalmazott – „csak a sajtórészleg irodáiban talált jegyzetekről” beszélt. Leszögezte, hogy az egészet – vagyis a megtalált jegyzeteket – „kedves huncutságnak” tartotta. Joanna Rosholm, aki az előző first lady, Michelle Obama munkatársa volt, az egyik közösségi portálon nyilvánosságra hozta, hogy ő milyen üzenetet hagyott utódjának a Fehér Ház keleti szárnyában. „Isten hozott a Fehér Ház korábbi és jelenlegi munkatársainak kis családjában. A minket összekötő kapocs túlmutat a politikán” – jelentette meg Rosholm a korábbi üzenetét.
Az amerikai sajtóban megjelent kommentárok emlékeztettek arra, hogy amikor George W. Bush nyerte meg az elnökválasztást és „átvette” a Fehér Házat Bill Clintontól, a távozó demokrata párti munkatársak kiszaggatott vezetékeket és megrongált számítógépeket hagytak hátra az irodákban.
(MTI)