Lehet-e rendszerszintű csalás az amerikai elnökválasztáson? – Amerika választ
Az előzetes előrejelzések fej fej melletti állás mutatnak, de mégis mi lehet a döntő a végén? Az elnökválasztás után ketté szakadhat az amerikai társadalom?
A szingapúri tárgyalások után közel egy évvel ismét asztalhoz ül az amerikai elnök és az észak-koreai vezető.
Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsongun észak-koreai vezető, 8 hónappal a történelmi jelentőségű szingapúri találkozó után, szerdán és csütörtökön Hanoiban tárgyal. A Koreai-félsziget teljes nukleáris leszerelésére nem sok esélyt látni, de lehetőség nyílhat egy hosszan tartó béke megkötésére – írja a Reuters.
Trump hangot adott azon véleményének, miszerint ha Észak-Korea felhagy a fegyverek tesztelésével, azzal már elégedett lesz. „Nem rohanunk sehová, senkit sem szeretnék siettetni. Egyszerűen csak nem szeretném, hogy folytatódjanak a tesztelések. Ha nincsenek tesztelések, boldogok vagyunk” – mondta az elnök.
Legutóbb Észak-Korea 2017 szeptemberében nukleáris tölteteket, két hónappal később, 2017 novemberében pedig interkontinentális rakétákat tesztelt, azóta nem hajtott végre újabb kísérleteket. Az Egyesült Államok a korábbi években teljes nukleáris leszerelést várt el bármiféle engedményért cserébe, az utóbbi időben azonban Trump többször jelezte, hogy hajlandó enyhíteni a kemény szankciókon, ha az atommentesítésben előrehaladást lát.