Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
A kilépés kilépést jelent – hangoztatja a Brexit atyja.
A brexitpárti „Leave Means Leave”, vagyis „a kilépés kilépést jelent”-mozgalomban tér vissza a politikába a Brexit atyjának is nevezett brit euroszkeptikus politikus, Nigel Farage.
Farage, és az egykoron általa vezetett UKIP (Az Egyesült Királyság Függyelenségi Pártja) oroszlánrészt vállalt a sikeres Brexit-referendumban, Farage ugyanakkor a szavazás után távozott a politikából. Most a Good Morning Britain reggeli műsor vendége volt, és ott beszélt visszatéréséről.
A politikus úgy tartja, hogy nem nézhette tovább, ahogy Theresa May miniszterelnök kiáll, és azt mondja, „a Brexit Brexitet jelent”, majd épp az ellenkezőjét csinálja a továbbiakban. Szerinte az EU és a britek között lefektetett kilépési terv „azt jelentette, mintha legalábbis ki se lépnénk". „Névleg elhagynánk az Európai Uniót, de arra vonatkozólag nincsenek tervek, hogy kaphatnánk vissza a halászatra használt vizeinket, vagy hogyan birkózhatnánk meg a migrációval”.
Emlékeztetett: a végleges megállapodásnak novemberre meg kéne születnie, ennek ellenére a Brexit-vita még mindig Westminsterre fókuszálódik, és csak a politikusok személyes ambícióinak hagy teret. „Senki sem célozza meg a brit közvéleményt. Ezért az a tervem, hogy munkához látok, és ugyanazt fogom csinálni, mint a Brexit-kampányban. Szórólapok millióit fogom kiosztani, nagy felvonulásokat szervezni. Mert jobban bízom az emberek hangjában, mint a politikusokéban” – mondta.
Farage szerint kompetens vezetői képességekkel jól lehetne kijönni a Brexitből, csupán szükség lenne valakire, aki elmondja, merre kell haladni, és mit kell tenni. Arra a kérdésre, hogy ilyen képességekkel ki rendelkezne, és ki hisz igazán a Brexitben, Farage Jacob Rees-Mogg konzervatív képviselőt, és Boris Johnson volt londoni polgármestert és volt külügyminisztert említette meg.