Ezer euró, készpénzben – kétségbeesett ötlettel állt elő Magyarország szomszédja
Ausztriában 2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menedékjogot.
A világhírű gleccsermúmia több mint 5200 éve élt.
Már ötmilliomodik látogatóját „fogadta” Ötzi, az ötezer éves gleccsermúmia a Dél-Tiroli Régészeti Múzeumban.
A tartomány csütörtöki közlése szerint egy lindaui család váltotta meg az ötmilliomodik belépőjegyet a múzeumba, mely szerdán ünnepelte fennállása 20. évfordulóját. 1998. március 28-án az intézmény egy Dél-Tirol történelmét bemutató állandó kiállítással kezdte meg működését.
Ötzi, az 1991. szeptember 19-én megtalált múmia kezdetektől fogva hatalmas érdeklődésre tart számot. Évente több mint 260 ezer látogató érkezik a régészeti múzeumba, hogy láthassa a kőkorszaki ember remek állapotban megőrződött maradványait.
„Megtalálása után csaknem három évtizeddel is töretlen a jégbe zárt ember sugárzó ereje. Ötzi a kulcs, amely az emberiség múltjához vezető ajtót nyitja” – fogalmazott Florian Mussner, a műemlékvédelemért és múzeumokért felelős tartományi biztos.
A kora rézkorban élt vadász gleccserjégbe fagyott tetemét Olaszország és Ausztria határán, az Ötz-völgyi Alpokban, 3210 méteres magasságban fedezte fel egy német házaspár. A gleccsermúmia a világ legrégebbi, teljesen épségben megmaradt emberi holtteste. Az időszámítás előtti 3. századtól 1750-ig viszonylag enyhe időjárás uralkodott a térségben. A gleccserek időnként visszahúzódtak, így az emberek át tudták szelni nyáron a magashegységek hágóit.
A világhírű gleccsermúmia, Ötzi több mint 5200 éve élt.
(MTI)