Így mentette meg a Török Áramlat Közép-Európa országait az energiaválságtól
Összeszedtük, mit érdemes tudni a Török Áramlat stratégiai jelentőségéről.
A török hadsereg estére teljesen elfoglalja az északnyugat-szíriai Afrín városát Recep Tayyip Erdogan reményei szerint.
Recep Tayyip Erdogan török elnök reményét fejezte ki szerdán, hogy a török hadsereg már estére teljesen elfoglalja az északnyugat-szíriai Afrín városát; az államfő szavait később egy török elnökségi forrás úgy pontosította, hogy Erdogan arról a reményéről beszélt: a török erők a nap folyamán teljesen bekerítik a várost.
Az államfő Ankarában mondott beszédet, amelyet a Habertürk televízió közvetített. Ebben Erdogan Afrín elestéről beszélt, de mondanivalóját utólag egy elnökségi forrás kiigazította, és értésre adta, hogy az államfő a város körbevételének befejezésére kívánt utalni. Erdogan azt is elmondta, hogy a török hadsereg 3444 „terroristával” végzett Afrínban, és a civil lakosság egy folyosón át távozik onnan. Az Anadolu török állami hírügynökség közlése szerint délkeleti irányban, autókkal juttatják ki a helyieket a területről.
Az elnök kijelentette, hogy a török hadsereg eddig 1300 négyzetkilométert vont az ellenőrzése alá az északnyugat-szíriai kerületben. Az Anadolu úgy tudja, hogy ez hat községét, valamint 182 falvat foglal magába. Törökország január 20-án indított támadást a határ mentén fekvő város és térsége ellen, amelyet a Népvédelmi Egységek (YPG) nevű kurd milícia felügyel. Ankara szerint az YPG a terrorszervezetként nyilvántartott Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) bábja. A PKK 1984 óta folytat fegyveres felkelést Délkelet-Törökországban a kurd kisebbség függetlenségéért. Erdogan szerdai felszólalásában felvetette: itt az ideje, hogy katonai induló készüljön Ankara 34 éve zajló terrorizmusellenes harcáról.
(MTI)