Merkelt és Schulzot támadja Erdoğan szóvivője

2017. szeptember 04. 13:02

A Twitteren bírálta Erdoğan török elnök szóvivője Angela Merkelt és Martin Schulzot, akik a vasárnapi tévévitában a Törökországgal folytatott EU-csatlakozási tárgyalások megszakításáról beszéltek. Kalin szerint a két kancellárjelölt megadta magát a populizmusnak.

2017. szeptember 04. 13:02

Recep Tayyip Erdoğan török elnök szóvivője, Ibrahim Kalin hétfőn Twitter-üzenetekben visszautasította  Angela Merkel német kancellár és kihívója, a szociáldemokrata Martin Schulz vasárnap esti televíziós vitájában Törökországgal szemben megfogalmazott bírálatait.

Kalin azt írta: „az európai látómező szűkülésének jele”, hogy a két politikus „Németország, valamint Európa alapvető és sürgős problémáit semmibe véve” támadta Törökországot és a török elnököt. Kalin hangsúlyozta: azzal, hogy a vezető német politika „megadja magát a populizmusnak”, a diszkriminációt és a rasszizmust súlyosbítja. Európa Törökország-ellenességével az unió gondjait másra hárítja annak érdekében, hogy magát nyugtatgassa – vélte a török politikus.

Az elnöki szóvivő kijelentette: nincs jelentősége, hogy a szeptember 24-ei német parlamenti választáson melyik párt nyer, mert az már látható, hogy milyen mentalitás jut hatalomra. Kalin egyúttal reményét fejezte ki, hogy az Ankara és Berlin közötti feszült légkör mihamarabb változik.

Schulz a vasárnapi tévévitában a Törökországgal folytatott EU-csatlakozási tárgyalások megszakítását sürgette. Kiemelte, hogy Erdoğan vezetésével „ellenpuccs” zajlik Törökországban. Az Erdogan-féle Törökország nem lehet az EU tagja, mert a tisztogatással „minden határt átlépett”, ezért meg kell szakítani az EU Törökországhoz fűződő gazdasági és pénzügyi kapcsolatait is, beleértve az előcsatlakozási támogatásokat és a vámuniót.

Merkel kancellár hangsúlyozta, hogy sem ő, sem pártja soha nem akarta, hogy Törökország uniós tag legyen. Azonban a Törökországban raboskodó német állampolgárok miatt nem szabad „becsapni az ajtót” – tette hozzá. Mint mondta, ugyan napirendre lehet venni a csatlakozási tárgyalások megszakítását, de először az előcsatlakozási pénzügyi támogatást kell felfüggeszteni és gazdasági nyomást kell gyakorolni Ankarára.

(MTI)

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Petykabá
2017. szeptember 04. 20:05
Annyit azért mondanék, hogy Erdogenny féle törökországnak az égadta világon semmi keresnivalója nincs az EU-ban, sem most sem 50 év múlva. Akkor meg már úgyis világbéke lesz, vagy nukleáris sivatag...
tango47
2017. szeptember 04. 16:12
Kíváncsian várom, hogy a két kancellár-jelölt mikor nyögi ki, hogy a török vendégmunkásokat is Orbán erőltette rájuk a nyolcvanas években.
választópolgár
2017. szeptember 04. 14:46
Mi lett volna, ha a törököket felvették volna az euba? Bele se gondoljunk.
Berecskereki
2017. szeptember 04. 14:08
Rövidesen meg fogja nyitni Törökország a határát a migránsok előtt és Görögországnak vége lesz. Ez hatást fog gyakorolni Németországra is, az EU-ra és az euró övezetre. Lehet, hogy egy újabb válság van küszöbön? Jó lesz vigyázni a 2018 választásnál, mert ha a balliberálisok + Vonával a Jobbik kerülnének hatalomra, megismétlődne a 2006-os és 2009-es csőd.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!