Váratlan megkeresést kapott a FIFA elnöke: több szervezet is aggódik, hogy Trump bevándorláspolitikája rossz hatással lesz az amerikai labdarúgó vébére

Szerintük Infantino rá tudná venni Trumpot, hogy változtasson migrációs politikáján.

Amerikai sajtóinformációk szerint több fegyvereladási megállapodásról is szó van Szaúd-Arábiával, s a végső összeg elérheti a 300 milliárd dollárt is. A fegyverüzletet Donald Trump veje, Jared Kushner intézi.
Ismét több mint százmilliárd dollár értékben készül fegyvereket eladni az Egyesült Államok Szaúd-Arábiának. A fegyverüzletről szóló – tíz évre érvényes – megállapodást várhatóan Donald Trump elnök hétvégi szaúd-arábiai látogatásakor jelentik be. Amerikai sajtóinformációk szerint több fegyvereladási megállapodásról is szó van, s a végső összeg elérheti a 300 milliárd dollárt is. A cél Szaúd-Arábia védelmi képességeinek további erősítése.
A The New York Times értesülései szerint az első – a százmilliárd dolláros – fegyverüzlet tető alá hozását Trump elnök a vejére és főtanácsadójára, Jared Kushnerre bízta. A tekintélyes napilap hosszas és részletes riportot közölt arról, hogy Kushner személyesen tárgyalta végig a repülőgépek, hadihajók, precíziós irányítású, úgynevezett intelligens bombák eladásáról szóló megállapodást. Az egyeztetésekbe bevonta a ballisztikus rakéták elfogására alkalmas, kifinomult radarrendszereket gyártó Lockheed Martin vezérigazgatónőjét, Marillyn Hewsont is, arra kérve őt, hogy adjon árengedményt a szaúdi félnek.
Derek Chollet, aki a védelmi minisztérium nemzetközi biztonsági ügyekért felelős államtitkára volt az Obama-adminisztráció idején, a The New York Times munkatársainak úgy nyilatkozott: Obama elnök szintén nagy összegű fegyverüzletet kötött a sivatagi királysággal, „az Egyesült Államok szaúdi politikája tehát folytonos”. Chollet szerint az egyetlen különbség az, hogy Rijád most közvetlenül a Trump családdal köt üzletet.
Donald Trump veje már a választási győzelem utáni napokban megkezdte személyes kapcsolatainak kiépítését a szaúdi királyi család tagjaival, s márciusban is jelen volt Trump és Mohammed bin Szalmán megbeszélésein, majd a szaúdi herceg tiszteletére adott díszebéden ő vázolta az amerikai-szaúdi stratégiai kapcsolatok jövőjét.
A Fehér Ház és a Lockheed Martin nem kívánta kommentálni a The New York Times információit, de a lap által meg nem nevezett tisztségviselők szerint Kushner tárgyalássorozata csupán egy része a külügyminisztérium, a Pentagon (védelmi minisztérium) és a Nemzetbiztonsági Tanács Szaúd-Arábiával kapcsolatos munkájának. A nevük elhallgatását kérő tisztségviselők azt is megjegyezték: a fegyverüzlet csak egyik eleme lesz Donald Trump zsúfolt programjának a kétnapos szaúd-arábiai látogatáson.
(MTI)